Лікування онкохворих за кордоном: Рахункова палата знайшла порушень на 24 мільйони

Лікування онкохворих за кордоном: Рахункова палата знайшла порушень на 24 мільйони

Укрінформ
У Рахунковій палаті повідомили, що 286 млн грн бюджетних коштів, виділених для лікування онкохворих за кордоном, МОЗ використало неефективно. Ще 24 млн грн - використані з порушенням законодавства.

Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, повідомляє прес-служба відомства.

"Сьогодні виникає низка непорозумінь навколо проведеного аудиту, попри конкретні факти та цифри. Факти довели, що Міністерство охорони здоров'я не забезпечило законного та ефективного використання коштів держбюджету щодо лікування громадян України за кордоном. При цьому МОЗ перед заслуховуванням звіту в Рахунковій палаті погодилося з усіма нашими зауваженнями. Звіт погоджений МОЗ. І нині дуже дивною є така бурхлива реакція на результати аудиту", - підкреслив Пацкан.

Зокрема, Рахункова палата констатувала відсутність укладання двосторонніх угод з медичними зарубіжними закладами, брак належних розрахунків вартості послуг з лікування, не був проведений аналіз цін вартості лікування при виборі медзакладів, а також відсутня оцінка якості та результативності лікування та низка інших недоліків.

Читайте також: Супрун наполягає, що лікування онкохворих за кордоном ефективне

"Якщо говорити в цілому, то у 2016 та 2017 роках понад 31 відсоток перевірених коштів, що виділялися для лікування онкохворих за кордоном, були використані з порушеннями чи не економно. А це - людські життя", - сказав Пацкан.

Крім того, додав він, за ці два роки, через неефективні рішення МОЗ, не використано майже 200 млн грн. "І це, на жаль, далеко не всі факти. Відповідний звіт не є секретним. Вже найближчими днями ми оприлюднимо його на офіційному сайті", - додав голова Рахункової палати.

Він зауважив, що аудит був розпочатий ще попереднім складом Рахункової палати, а нинішній склад - його завершував. "Ми взяли зобов'язання - не замовчувати та не приховувати жодного факту нецільового використання коштів. І виключення тут не може бути для жодного відомства", - додав голова Рахункової палати.

Читайте також: Чиновник МОЗ вибачився за невдалі вислови про лікування онкохворих за кордоном

Він наголосив, що Рахункова палата - державний орган, який несе відповідальність за результати своїх перевірок щодо використання коштів. "І наше завдання - звернути увагу органів влади на недоліки та порушення. А вони вже мають їх виправляти, а не шукати виправдання таким порушенням", - підкреслив Пацкан.

За його словами, наразі, передусім, необхідно думати про порятунок життів онкохворих українців та максимально спростити доступ до їх лікування за кордоном. "Тому тут слід відкинути емоції та керуватися лише інтересами людей, які вкрай потребують допомоги держави у лікуванні", - додав голова Рахункової палати.

Раніше ЗМІ поширили заяву заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського, зроблену ним під час виступу в Рахунковій палаті на обговоренні звіту про результати аудиту ефективності коштів держбюджету, виділених МОЗ для лікування громадян України за кордоном. Зокрема, говорячи про пацієнтів, у яких діагностовано рак, Лінчевський заявив про неефективність використання цих коштів у зв'язку з високим рівнем смертності таких хворих.

Сам Лінчевський на прес-конференції 4 червня заявив, що його висловлювання були вирвані з контексту та не відображають позицію МОЗ, а оприлюднена стенограма засідання є неповною. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-