Чиновник МОЗ вибачився за невдалі вислови про лікування онкохворих за кордоном

Чиновник МОЗ вибачився за невдалі вислови про лікування онкохворих за кордоном

Укрінформ
Заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський вибачився за неприпустимо невдало використані вислови про неефективне лікування онкохворих за кордоном під час виступу в Рахунковій палаті. 

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"Міністерство охорони здоров’я України стурбоване активним поширенням окремих уривків виступу заступника міністра охорони здоров’я Олександра Лінчевського, вирваних з загального контексту плідного діалогу МОЗ України з Рахунковою палатою України. МОЗ України вважає звіт Рахункової палати за результатами аудиту програми високопрофесійним документом, що буде використаний для подальших змін. Заступник міністра Олександр Лінчевський приносить вибачення за емоційні вислови, неприпустимо невдало використані під час його доповіді для опису проблеми, що зачіпає надто чутливі питання для пацієнтів, їхніх близьких та небайдужих громадян", - йдеться у повідомленні. 

Крім того, МОЗ України привертає увагу до неприпустимості розповсюдження некоректного припущення щодо високого рівня смертності (25%) серед пацієнтів, яких міністерство направляло на лікування за кордон. Оскільки всі пацієнти у рамках цієї програми перебувають у важкому або вкрай важкому стані здоров’я, прогнозування успішності трансплантації та імовірності настання рецидиву ускладнене та залежить, у тому числі, і від якості забезпечення  післяопераційного періоду після повернення в Україну. Усі ці випадки мають високі ризики, отже, частка випадків з ремісією на рівні 75% є високим результатом для подібної програми.

Команда МОЗ України також закликає представників ЗМІ, політиків і всіх громадян припинити розповсюдження вирваних з контексту слів і запобігти подальшим маніпуляціям, що несуть велику суспільну шкоду.

МОЗ вважає кінцеві результати програми “Лікування громадян України за кордоном” в цілому успішними за час роботи команди. За останні два роки відправлено на лікування в півтора рази більше пацієнтів, ніж за попередні 6 років сукупно. Перебування пацієнтів у черзі скоротилось з року до місяців, іноді тижнів. Формується мережа перевірених і надійних світових клінік-партнерів, з якими йде системна співпраця. Шанс на подовження життя отримують більше 75% пацієнтів.

Водночас Міністерство охорони здоров’я усвідомлює необхідність впровадження змін у програмі “Лікування громадян України за кордоном”. Бюрократичні труднощі, з якими зіштовхуються пацієнти, щоб потрапити у чергу, випадки шахрайства з боку посередників, перерви в фінансуванні — проблемні питання, що вимагають вирішення.

Крім того, програма лікування за кордоном на 87% складається з випадків трансплантації органів та кісткового мозку. Для закордонних лікарень українці є іноземцями та медичними туристами, тому ціни на операції суттєво вищі за такі самі операції для європейців. Українці були вимушені брати участь у цій програмі, оскільки за відсутності прогресу в розвитку власної трансплантології в Україні, програма лікування за кордоном була та поки що лишається єдиним шансом пацієнтів на подовження життя.

З розвитком власної трансплантології, у тому числі в результаті зняття законодавчих перепон, що відбулося 17 травня цього року, за наявні бюджетні кошти, що досі витрачаються на лікування за кордоном, стане можливим забезпечити в декілька разів більшу кількість пацієнтів необхідними операціями.

Читайте також: МОЗ вимагає від Росії пустити до бранців Кремля міжнародних лікарів

Наголошується, що сьогодні бюджет програми “Лікування громадян України за кордоном” є найбільшим за всю історію її існування.

Міністерство охорони здоров’я вважає, що подальше збільшення бюджетів програми “Лікування громадян України за кордоном” є недоцільним і додаткові ресурси мають бути направлені на розвиток національної програми: насамперед, освіту українських медиків за кордоном та пілотні проекти з трансплантації в Україні.

У той самий час міністерство не припиняє направляти громадян України на лікування за кордон, поки транспланталогія в Україні не почала працювати. 

Раніше ЗМІ поширили заяву заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського, зроблену ним у ході виступу в Рахунковій палаті під час обговорення звіту про результати аудиту ефективності коштів держбюджету, виділених МОЗ для лікування громадян України за кордоном. Говорячи про пацієнтів, у яких діагностовано рак, Лінчевський заявив про неефективність використання цих коштів у зв'язку з високим рівнем смертності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-