Матіос пояснив, чому гальмується розслідування злочинів російської агресії

Матіос пояснив, чому гальмується розслідування злочинів російської агресії

Укрінформ
Розслідування злочинів російської агресії в Україні гальмується, бо Держбюро розслідувань, до компетенції якого віднесено підслідність військових злочинів, досі не розпочало роботу. 

Про це заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос на міжнародній конференції “Реформування системи військової юстиції України: сучасний стан та перспективи” у Харкові, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За результатами розслідування щодо планування та ведення агресивної війни, створення для цих цілей терористичних організацій і фінансування їх діяльності, саме військовими прокурорами повідомлено про підозру, отримано санкцію суду про арешт міністра оборони РФ Шойгу, двом його заступникам Булгакову і Панкову, начальнику Генерального штабу ЗС РФ Герасимову, з арештом та зобов’язанням доставити до українського суду, першому заступнику начальника генерального штабу. Вони оголошені у розшук. Але ці зібрані докази зависли, вони не можуть бути передані неіснуючому Державному бюро розслідування, де на всі 20 тис. злочинів (у середньому на рік - ред.) буде всього 100 осіб”, - сказав Матіос.

Він також вказав на те, що у Військової прокуратури є "довгий список" генералів і полковників російської армії, які були причетні до анексії Криму і захоплення окремих районів Донецької та Луганської областей. “З метою доведення на міжнародній арені факту ведення РФ агресивної війни проти України і фінансування тероризму Військовою прокуратурою (а тепер не знаю, хто це буде робити, бо відповідне управління не працює - а це вже більш ніж півроку правового вакууму) сформовано та передано МЗС України, Мін’юсту та урядовому уповноваженому у справах Європейського суду з прав людини документальні докази, які склали основу доказової бази, що використовуються Україною у міжнародних інстанціях у справах проти РФ”, - зазначив головний військовий прокурор.

Він додав, що саме слідчі Військової прокуратури змогли “знайти і опрацювати записи телефонних переговорів російських високопосадовців - Глазьєва, Миронова та інших, - які давали прямі вказівки про анексію Криму та захоплення та організацію громадських протистоянь і конфліктів на території Донецької та Луганської областей". 

“Тепер продовжувати і документувати й опрацьовувати сотні тисяч годин перехоплень немає кому”, - заявив Матіос.

Читайте також: Матіос: 32 росіянам уже винесли вироки за бої на Донбасі

За його словами, відповідно до чинного КПК підслідність військових злочинів віднесено до компетенції слідчих ДБР, яких буде лише 100 осіб. Натомість лише військових злочинів щороку стається близько 20 тисяч.

Як повідомлялось, директор Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що ДБР запрацює вже з вересня, якщо буде призначено 30% працівників.

17 травня Верховна Рада у першому читанні ухвалила проект змін до деяких законодавчих актів, що мають удосконалити діяльність Державного бюро розслідувань і забезпечити початок його функціонування.

Державне бюро розслідувань - це правоохоронний орган, який розслідуватиме злочини, скоєні правоохоронцями, суддями та високопосадовцями, а також військові злочини - за винятком справ, підслідних Національному антикорупційному бюро. ДБР остаточно перебере на себе функцію досудового слідства від прокуратури.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-