Фітотерапія може призвести до серйозного отруєння - Супрун

Фітотерапія може призвести до серйозного отруєння - Супрун

1520
Ukrinform
В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун попереджає українців, що фітотерапія може бути небезпечною для організму людини та призвести до серйозного отруєння. 

Про це вона зазначила у себе на сторінці у Facebook.

"На різних ресурсах часто зустрічається інформація, що фітотерапія може швидко і легко вилікувати від усіх хвороб. Що таблетки, які пропонує медицина, - то хімія та токсини, а справжня сила лише в тому, що дає природа, ми просто її не використовуємо, тому і постійно хворіємо. Коли ви бачите такі оголошення - проходьте далі. Скоріше за все це маніпуляція та спроба заробити гроші на довірі й бажанні людей швидко та легко одужати", - написала Супрун.

За її словами, незважаючи на те, що рослини мають лікувальні властивості та багато сучасних препаратів містять активні речовини, що є у рослинах, їхнє застосування у справжній медицині відрізняється правильним способом збирання, тривалою фармацевтичною підготовкою, різноманітними дослідженнями та ретельною діагностикою у лабораторіях. А саме лікування відбувається під наглядом лікаря і лише в комплексі з іншими лікарськими засобами.

Супрун наголосила, що фітотерапію як спосіб одужати дуже часто пропонують люди, які не є медичними працівниками.

"Вони позиціонують траволікування як панацею, часто надають послуги за великі кошти, забирають у пацієнта час, який він міг би витратити на відвідування лікаря, й можуть зашкодити здоров'ю. Хоча трави здаються нешкідливими (адже ми використовуємо їх для приготування їжі), деякі з них можуть бути потенційно небезпечними та призвести до серйозного отруєння організму. Активні речовини, що містяться в рослинах, мають різну хімічну природу і впливають на організм неоднаково", - розповіла Супрун. 

Як зазначає в. о. міністра охорони здоров'я, концентрація речовин теж може відрізнятися - наприклад, у фазі життєвого циклу (до, під час і після цвітіння). У різних частинах однієї і тієї ж рослини можуть різнитися не тільки концентрації речовин, але і їх якісний склад. Самостійно, без належних знань і обладнання, контролювати правильну дозу лікарської речовини у рослині дуже складно.

Крім того, Супрун зауважила, що особливість впливу лікарських рослин на організм людини полягає в тому, що поява лікувального ефекту (як і побічного) може спостерігатися тільки після тривалого прийому рослинного препарату. "Ви можете навіть не помітити чому та як з'явилися певні проблеми зі здоров'ям і навіть не згадаєте причину. Тому для лікування обов'язково потрібен догляд і консультації фахового лікаря", - додала вона. 

Читайте також: Супрун розповіла, як не захворіти від кондиціонера

Водночас, як нагадала Супрун, МОЗ України підготувало законопроект, який скасовує видачу спеціального дозволу на заняття народною медициною. Міністерство охорони здоров'я не може надавати дозвільні документи на методи, безпечність та ефективність яких неможливо гарантувати.

"Проте який спосіб лікування обирати - вибір за пацієнтом. Ми лише наполегливо рекомендуємо довіряти тільки доказовій медицині. А це зокрема означає застосовувати лікарські засоби тільки за призначенням лікаря", - підсумувала вона. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-