Супрун розповіла, як не захворіти від кондиціонера

Супрун розповіла, як не захворіти від кондиціонера

1883
Ukrinform
В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун порадила користуватися кондиціонером правильно, щоб уникнути негативних ефектів від його використання.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

Супрун зазначила, що позитивні ефекти від використання кондиціонера очевидні - починаючи від особистого комфорту і закінчуючи зниженням ризиків отримання теплового удару. Є дослідження, які вказують на зменшення рівня госпіталізації людей з серцево-судинними захворюваннями.

Серед негативних симптомів, за її словами, найбільш поширеними є виникнення кашлю, подразнень слизової оболонки, труднощі з диханням, головний біль та втому.

Водночас вона зазначила, що дослідники не знайшли переконливих доказів, що це пов’язано з кондиціонером.

"Сам по собі кондиціонер не є чимось небезпечним. Проте дуже важливо користуватися ним правильно", - цитує дослідження Супрун.

Вона нагадала, що кондиціонер, як і авто, потребує регулярного догляду.

"Існують дослідження, які вказують, що брудні фільтри в кондиціонерах можуть забруднювати повітря бактеріями, як наслідок - сприяють розвитку респіраторних інфекцій. Тому вчасно робіть техобслуговування кондиціонера та обов’язково слідкуйте за чистотою фільтрів. На початку нового сезону активного використання кондиціонера фільтри варто почистити або ж замінити на нові", - зазначила урядовець.

Крім того, необхідно уникати різкого перепаду температур.

"Головне правило використання кондиціонера - не перестаратися. Коли ви заходите в кімнату, у вас не має бути відчуття, ніби ви потрапили на Північний полюс взимку. Вам повинно бути нормально, комфортно та не спекотно.

Тому коли ви прийшли з вулиці і хочете охолодитись, не ставте одразу дуже низьку температуру. Знижуйте її поступово, щоб не було різкого контрасту між приміщенням та вулицею. Переохолодження може активізувати збудників хвороб, які є в організмі", - наголосила вона.

Супрун радить уникати сидіння під сильним струменем повітря, адже коли воно дме в одну точку, наприклад, область шиї чи обличчя, це може викликати запалення м’язів або нервів.

Читайте також: Супрун назвала міжнародні організації, які дають гранти українським медикам

Також небхідно слідкувати за вологістю повітря в приміщенні.

"Кондиціонери осушують повітря в приміщення, це пов’язано з основними принципами роботи цього приладу. Охолоджене повітря стає сухим, що може бути шкідливо для слизових оболонок та дихальних шляхів. Тому вимикайте його час від часу та регулярно робіть вологе прибирання", - написала вона.

Крім того, слід провітрювати приміщення, коли вимикається кондиціонер.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-