Вже понад 5,8 млн українців визначилися з сімейним лікарем - МОЗ

Вже понад 5,8 млн українців визначилися з сімейним лікарем - МОЗ

Укрінформ
На сьогодні в Україні понад 5,8 мільйона громадян уклали декларації з лікарями первинної ланки.

Така статистика оприлюднена на сайті електронної системи охорони здоров'я E-Health.

За даними порталу, з початку загальнонаціональної кампанії "Лікар для кожної сім'ї", яка впроваджується в рамках реформи первинної ланки медичної допомоги, 5 млн 834 тис. 920 пацієнтів уклали декларації з терапевтами, сімейними лікарями та педіатрами.

Станом на 25 травня у системі E-Health зареєстровано 1215 медичних закладів та 21 тис. 158 лікарів первинної ланки медичної допомоги.

Як повідомляв Укрінформ, 2 квітня в Україні стартувала загальнонаціональна кампанія "Лікар для кожної сім'ї", в межах якої українці обирають лікаря первинної ланки - терапевта або сімейного лікаря, педіатра - для дітей. Вибір лікаря відбувається виключно за бажанням пацієнта та не прив'язаний до місця реєстрації громадянина. Обрати лікаря можна в медичному закладі, на якому є позначка "Тут можна обрати свого лікаря". Для укладання декларації потрібно звернутися в медзаклад, де працює обраний громадянином фахівець, та повідомити про бажання укласти з ним декларацію. Для цього потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження для дитини. За дітей до 14 років декларацію укладає один із батьків.

Читайте також: Медичні послуги на рівні громади: як це працює

З 1 липня 2018 року за ведення одного пацієнта медичний заклад або лікар, який веде приватну практику, будуть отримувати кошти від Національної служби здоров'я в межах державних медичних гарантій. За пацієнта віком від 18 до 39 років діє базовий тариф, який становить 370 грн, за дітей віком до 5 років діятиме віковий коефіцієнт 4 (1480 грн), віком 6-17 - віковий коефіцієнт 2,2 (814 грн) ; пацієнтів віком 40-64 років - віковий коефіцієнт 1,2 (444 грн); за пацієнтів віком від 65 років - віковий коефіцієнт 2 (740 грн).

В наступному році базовий тариф планується підвищити до 450 грн. Всі медичні послуги в межах первинної меддопомоги визначені Порядком надання первинної медичної допомоги та є безкоштовними для пацієнта.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-