Військова прокуратура може отримати своє держбюро для розслідувань

Військова прокуратура може отримати своє держбюро для розслідувань

Укрінформ
Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос та голова комітету ВР Андрій Кожем'якін підготували законопроект, який передбачає створення Держбюро військової юстиції.

Як пише Матіос у своїй статті для DT.UA, проект буде представлений громадськості та експертам 29-30 травня в Харкові під час міжнародної конференції Reforming Military Justice System in Ukraine: the current state and prospects.

На запит щодо експертної оцінки законопроекту відгукнулися фахівці з військової юстиції більше ніж з десяти країн, які погодилися приїхати на цей захід.

Автор зазначає, що ключові причини, які спонукають до якомога швидшого створення ДБВЮ, такі: стагнація мирного врегулювання агресії на Сході; бойові дії, які тривають вже понад чотири роки, і неможливість вирішити проблему військовим шляхом; неприйняття військовими розслідування військових злочинів цивільним ДБР; необхідність прийняти законодавче рішення про перебування на території ОРДЛО миротворчої місії, в тому числі за участю українських правоохоронців; проведення фільтраційних заходів з подальшим розслідуванням злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, які вчинені парамілітарними формуваннями та окремими представниками окупаційних адміністрацій.

За словами військового прокурора, ніякого додаткового фінансування для створення ДБВЮ не потрібно.

Читайте також: Матіос навів невтішну статистику самогубств серед військових АТО

До повноважень Державного бюро військової юстиції повинні відійти: розслідування військових та пов'язаних з ними злочинів; розслідування злочинів, вчинених проти військовослужбовців; розслідування злочинів, вчинених у районі проведення бойових дій; розслідування окремих злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку; здійснення контролю за дотриманням законодавства в діяльності військових формувань; представництво інтересів військових у судах як третьої особи. Крім того, Держбюро має займатися представництвом та захистом у судах прав та інтересів військовослужбовців, залучених до ведення бойових дій, які не мають можливості звернутися за наданням правової допомоги.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-