Президент про автокефалію: Нам потрібна єдність в умовах зовнішньої агресії

Президент про автокефалію: Нам потрібна єдність в умовах зовнішньої агресії

Укрінформ
Церковні ієрархи у питанні надання автокефалії Українській православній церкві встояли перед спробами підкупу з боку "емісарів з сусідньої країни" і підписали відповідне звернення до Вселенського патріарха.

Про це заявив Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до Хмельницької області, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Українська православна церква Київського патріархату і Українська автокефальна православна церква ніколи не підписували спільних документів і ніколи всі церковні ієрархи не об'єднувалися навколо такої великої мети. Я ні на кого не тиснув і навіть нікого не просив, бо це має бути внутрішнє бажання кожного, внутрішній вибір. Я всіх зібрав і запропонував і дуже тішився, що, незважаючи на те, що емісари з сусідньої країни намагалися або підкупити, або зірвати цей процес, або спокусити, ніхто не піддався", - зазначив глава держави.

За словами Президента, вже наступного дня йому були представлені для передання Вселенському патріарху Варфоломію "всі без винятку" підписи церковних ієрархів УПЦ КП й УАПЦ, включаючи і Патріаршу раду, "і - не буду поки що розкривати всю інформацію - не тільки; ви розумієте, про що я говорю".

Читайте також: Україна ніколи не буде сама на європейському шляху - Мінгареллі

Водночас Порошенко висловив переконання, що автокефальна церква - це атрибут української незалежності.

"Чотири церкви розколюють країну, одна церква об'єднує країну, а нам як повітря потрібна єдність в умовах зовнішньої агресії проти нашої держави для того, щоб ми рухалися вперед", - наголосив Президент.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха з проханням видати Томос щодо автокефалії православної церкви в Україні.

18 квітня глава держави офіційно прийняв від ієрархів УПЦ КП та УАПЦ відповідне звернення для передачі Вселенському патріарху Варфоломію з підписами усіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Верховна Рада 19 квітня ухвалила постанову про підтримку звернення Президента до Вселенського патріарха Варфоломія щодо створення Єдиної помісної української православної церкви.

22 квітня Порошенко повідомив про передачу відповідних звернень Вселенському патріархату і початок процедур, необхідних для надання автокефалії Українській православній церкві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-