Климпуш-Цинцадзе каже, що без гендерної рівності розвитку не буде

Климпуш-Цинцадзе каже, що без гендерної рівності розвитку не буде

Укрінформ
Рівність між жінками та чоловіками є обов’язковою передумовою для сталого розвитку й процвітання будь-якої країни.

Про це віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила у Стокгольмі на 4-й міжнародній конференції з питань чоловіків та рівних можливостей («ICMEO- International Conference on Men and Equal Opportunities»), повідомляє Урядовий портал.

«Рух до гендерної рівності дає недооцінений ресурс, якого потребує світова економіка. Це правило працює для всіх країн. Воно не залежить ані від культурних факторів, ані від географії. Отже, без гендерної рівності неможливо досягти сталого зростання та сталого розвитку», - підкреслила Климпуш-Цинцадзе.

Вона послалася на результати досліджень МВФ, відповідно до яких збільшення частки жінок на ринку праці зумовлює різке зростання ВВП, а збільшення частки жіночої робочої сили до рівня чоловіків може збільшити валовий внутрішній продукт на 5%.

Читайте також: Трюдо: Збільшення ролі жінок є рушієм економічного зростання

За словами віце-прем'єрки, такі симптоми гендерної нерівності, як дисбаланс доходів, нерівний доступ до освіти, перешкоди для кар'єрних можливостей – були невід'ємною частиною нашого життя занадто довго. Проте останніми роками спостерігається безпрецедентний глобальний рух за жіночі права, рівність і справедливість.

Віце-прем’єр-міністр звернула увагу учасників конференції на те, що Україна є єдиною країною європейського континенту, яка працює над посиленням рівності між чоловіками й жінками на тлі зовнішньої агресії, а також над урегулюванням конфлікту, здійсненням амбітних системних реформ та відновленням після тривалої економічної кризи.

Климпуш-Цинцадзе констатувала, що після 2014 року, коли розпочалася російська агресія проти України, сприйняття українських жінок у суспільстві зазнало радикальних змін.

«Хоча офіційно визнано, що жінки особливо страждають під час конфлікту, він спричинив і зростання ролі українських жінок, багато з яких беруть активну участь у бойових діях. Зараз більше жінок хотіли б долучитися до військової служби, ніж раніше», – сказала вона.

Підсумовуючи, віце-прем`єр-міністр закликала учасників конференції працювати задля того, «щоб змінити уявлення, культуру й ставлення, які століттями передбачали певні ролі для жінок і чоловіків».

При цьому вона наголосила, що чоловіки також мають бути залучені до питань гендерної рівності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-