Середньомісячний дохід переселенця менший за прожитковий мінімум

Середньомісячний дохід переселенця менший за прожитковий мінімум

Дослідження
1839
Ukrinform
Середньомісячний дохід внутрішньо переміщеної особи на сьогодні менший за прожитковий мінімум.

Про це йдеться у звіті Національної системи моніторингу "Ситуація з внутрішньо переміщеними особами".

"Середньомісячний дохід на одну особу домогосподарства ВПО дещо зменшився з 2246 грн у грудні 2017 року до 2239 грн у березні 2018 року. Рівень середньомісячного доходу на одну особу домогосподарства ВПО значно нижчий порівняно з середньомісячним доходом на одну особу домогосподарства в цілому серед населення України, який становив 3640 грн у січні-вересні 2017 року", - йдеться у звіті.

При цьому, відповідно до результатів моніторингу, рівень середньомісячного доходу різниться за географічними зонами й типами населених пунктів. Так, середньомісячний дохід на одну особу є найвищим у Києві - 3769 грн.

Згідно з результатами моніторингу, 16% респондентів заявили, що змушені заощаджувати навіть на харчуванні. 38% зазначили, що коштів вистачає лише на харчування. Причому ці респонденти зазначили, що вдавались до витрачання заощаджень (39%), позичання коштів (28%) та продавали особисте майно (7%).

Для 63% опитаних ВПО основним джерелом доходів є заробітна плата, 55% зазначили, що отримують державну підтримку ВПО, 32% живуть на пенсію, 29% отримують соціальну допомогу,  9% респондентів шукають випадкові заробітки та 9% отримують фінансову допомогу від родичів, що проживають в Україні (на це запитання респонденти могли вибрати кілька варіантів відповіді).

Читайте також: Більшість переселенців повертаються в ОРДЛО через майно та житло

Найбільш проблемними питаннями ВПО зазначили: умови проживання (20%), оплата оренди (15%), оплата комунальних послуг (15%), 10% опитаних ВПО найбільш проблемним питанням вважають відсутність можливості повернутись до місця свого постійного проживання.

Дослідження Національної системи моніторингу проводить Міжнародна організація з міграції (МОМ), Агентство ООН з питань міграції. В останньому раунді було опитано 2 420 переселенців шляхом особистих інтерв’ю, а ще 4013 ВПО – шляхом телефонного інтерв’ю (з них - 402 інтерв'ю були проведені з ВПО, які повернулись на не підконтрольну уряду територію).

Проект Національна система моніторингу ситуації з ВПО в Україні фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції (МОМ).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-