Україна виділила рекордну суму на переоснащення шкіл - міносвіти

Україна виділила рекордну суму на переоснащення шкіл - міносвіти

Укрінформ
Найбільшу суму, що коли-небудь виділялася в Україні на переоснащення шкіл - 1 мільярд 385 мільйонів гривень - виділять цього року з держбюджету.

Вже в новому навчальному році в школах може з’явитися нове обладнання.  Про це Громадському радіо розповіла радник міністра освіти України Іванна Коберник. 

«На забезпечення уряд виділив 1 мільярд 385 мільйонів гривень, минулого тижня була ухвалена постанова про розподіл цих коштів. Це дуже велика сума, ніколи одноразово не виділялося стільки грошей із державного бюджету на переоснащення шкіл. Це вперше, коли реформа запускається із такою суттєвою підтримкою держави», — сказала Коберник. 

За її словами, кошти розподілять таким чином: 40% буде спрямовано на закупівлю дидактичних матеріалів для перших класів, які допоможуть навчатися їм у грі; ще 40% — на закупівлю сучасних меблів, решту 20% мають використати на закупівлю комп’ютерного обладнання для перших класів.

Читайте також: Гройсман розповів, якою буде "технологічна" українська школа

Як зазначила радник, гроші розподілять між усіма областями України. Суми залежатимуть від кількості учнів в області. Закупівлі здійснюватиме місцева влада.  

Заплановано, що в містах обласного та районного значень державне фінансування становитиме 70%, місцева влада муситиме додати решту необхідних для реформування грошей. У селах пропорція становитиме 90% на 10%. В гірській місцевості та на лінії розмежування  - 95% на 5%. Нагадаємо, у вересні 2017 року український парламент ухвалив новий закон про освіту. 

Як повідомляв Укрінформ, у Міністерстві освіти презентували сучасні меблі, обладнання та загалом інноваційні рішення для освітнього простору. За словами Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, це "парти та стільці, які формують правильну поставу, інтерактивні дошки, яскраві кольори та малюнки на стінах. Такою буде нова українська школа».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-