В кожній п'ятій українській інтернет-публікації про ЛГБТ присутня гомофобія - ІМІ

В кожній п'ятій українській інтернет-публікації про ЛГБТ присутня гомофобія - ІМІ

Дослідження
Укрінформ
Загальноукраїнські інтернет-ЗМІ пишуть досить багато про ЛГБТ-спільноту, однак контент матеріалів є переважно "жовтим". При цьому п’ята частина матеріалів про ЛГБТ містить гомофобні вирази і судження.

Такими є результати дослідження, яке провів Інститут масової інформації протягом березня 2018 року.

"Загалом протягом періоду моніторингу було зафіксовано 105 публікацій, пов’язаних із ЛГБТ-тематикою. При цьому виявилося, що 60% новин про ЛГБТ стосувалися "секс-скандалів" чи "жовтих" новин зі сфери шоу-бізнесу (63 новин зі 105)", - йдеться у повідомленні.

Дослідження показало, що приблизно 20% новин про ЛГБТ у ЗМІ, що підлягали моніторингу, містили гомофобні вирази, маніпуляції, а подекуди навіть заклики до дискримінації.

За результатами дослідження ІМІ, найбільшу кількість "гомофобних" новин було виявлено на сайтах "Вести", УНІАН та "Обозреватель". Найбільш збалансовано інформацію про ЛГБТ подавали сайти "Українська правда", "Ліга" та Укрінформ.

Читайте також: В Україні вперше з 2014 року знизилися показники демократії - Freedom House

Дослідження ІМІ також показало, що 10% новин про ЛГБТ були позитивними – наприклад, це новини про балотування лесбійки Синтії Ніксон на пост губернатора Нью-Йорка, чи заклики трансгендера Зіанджі йти до своєї мрії, незалежно від того, як ти виглядаєш.

ГО "Інститут масової інформації" проводив моніторинг з 1 по 31 березня 2018 року в 11 загальноукраїнських інтернет-виданнях: "Сегодня", 24 канал, Ліга.net, "Українська правда", Укрінформ, УНІАН, "Вести", "Обозреватель", ZIK, Страна.ua та ТСН.ua. Оцінці підлягали всі новини про ЛГБТ, які вийшли на цих сайтах за вказаний період, загалом 105 новин.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-