9 квітня: народний календар і астровісник

9 квітня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Настала Світла седмиця – всім тижням року цариця! Що мусив мати при собі українець в перші три дні Великодніх свят, і що нам приготував Водолій.

Якщо тиждень до Великодня називається Страсною седмицею, то тиждень після – Світлою седмицею. Впродовж цілого тижня українці святкували Воскресіння Христове. В цей період, особливо в перший, другий і третій день Великодніх свят, годилося бути ситим, добре одягненим і мати при собі гроші. Не зайвими були щира усмішка на вустах і добре слово на язиці – в час, коли сонце «грає», звірі розмовляють людською мовою, а дерева кланяються Богові, бути бундючним, злим чи сумним вважалося поганим тоном.

Другий день великодніх свят називався Волочильним, Обливальним, Поливальним, або Водяним понеділком. На другий день Великодня українці ходили по гостях, тобто «волочилися», звідси й назва: «Волочильний понеділок». При зустрічі христосувалися, обмінювалися писанками або крашанками, зичили всіляких гараздів.

Щодо другого звичаю (поливання водою), то його коріння сягає ще доби язичництва. Подібні дії вважалися очисними, так само як і на Водохреща, Чистий четвер, чи на Купала. Коли рано-вранці до криниць чи до річки приходили дівчата, на них вже чатували парубки й обливали водою. З цим обрядом, особливо в західних областях України, пов’язана ще одна дія: дівчина, яку хлопець облив водою, мала подарувати йому писанку.

З іменинами вітайте Івана, Мотрю, Феодосія.

Сьогодні 23-ій місячний день. Місяць у Водолії. Важкий в енергетичному плані період, пов’язаний з примусом і несвободою. Можливі відчуття страху, тривоги, напади немотивованої агресивності. Не дамо себе спантеличити і приголомшити, натомість протиставимо їм, з одного боку, розуміння власної людської недосконалості та схильності до помилок, а з іншого – людську гідність. Сьогодні добре перебувати в оточенні рідних і близьких, насолоджуючись радістю спілкування. Приймати гостей ліпше, ніж самому кудись ходити. Цього дня не рекомендується робити операції, стригти нігті та волосся. Енергетичний центр – хребет, тому добре робити всілякі вправи, розвиваючи його гнучкість і рухливість.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1896 році: –5,1; а найтеплішим у 1972 - +23,8.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-