Рада ухвалила закон про додаткові соцгарантії для учасників АТО - 13.03.2018 12:09 — Новини Укрінформ
Рада ухвалила закон про додаткові соцгарантії для учасників АТО

Рада ухвалила закон про додаткові соцгарантії для учасників АТО

2955
Ukrinform
Верховна Рада внесла зміни до Закону України "Про реабілітацію інвалідів України" щодо встановлення групи інвалідності учасникам антитерористичної операції".

Законопроект №7161 підтримав  281 депутат при мінімально необхідній кількості 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Законопроект у другому читанні передбачає внести зміни до статті 7 закону "Про реабілітацію осіб в Україні", яким, по-перше, закріплюється норма про те, що у разі порушення функцій організму, в тому числі ампутації ніг і рук, група інвалідності встановлюється безстроково, тобто не треба щороку її підтверджувати. У першому читанні законопроектом також передбачалося, що група інвалідності безстроково має встановлюватись лише учасникам АТО, які втратили ноги та руки. Комітет прийняв допрацювання законопроекту у другому читанні, врахував численні пропозиції народних депутатів, що інвалідність безстроково має встановлюватись для всіх осіб, які втратили ногу та руку, незалежно від причини," - пояснив голова Комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю Олександр Третьяков.

Ще однією нормою закону є необхідність проведення огляду осіб з інвалідністю за місцем їхнього проживання, якщо вони особисто не можуть прибути до лікувального закладу за станом здоров'я.

Читайте також: Депутати з десятої спроби ухвалили порядок денний

Рада ухвалила зазначений закон включно з урахуванням поправки 7 народного депутата Романа Семенухи, яка передбачає, що особам, у яких внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, отриманих під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, ампутовані верхні та/або нижні кінцівки, що призвело до інвалідності, група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду (безстроково) та на ступінь вище.

Загалом до законопроекту у другому читанні надійшло 18 пропозицій, із яких п'ять було враховано, 11 відхилено та дві враховано частково.

Як повідомляв Укрінформ, у першому читанні законопроект 7161 було ухвалено 19 грудня 2017 року. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>