ОБСЄ привітала рішення Верховного Суду в справі журналіста Єфремова

ОБСЄ привітала рішення Верховного Суду в справі журналіста Єфремова

1605
Укрінформ
В Організації з безпеки і співробітництва в Європі привітали рішення Верховного Суду України по справі Ігоря Єфімова, фотокореспондента газети «Вечірні Черкаси».

Про це йдеться в заяві представника Організації з питань свободи ЗМІ Арлема Дезіра, передає кореспондент Укрінформу.

«Я вітаю рішення Верховного суду про те, що рішення апеляційного суду у справі Ігоря Єфімова має бути відхилене і що справа буде повторно розглянута», - сказав Дезір.

Читайте також: Суд скасував виправдувальний вирок офіцеру МВС у справі про побиття журналіста

Він назвав це позитивним і важливим кроком, який, як сподіваються у Відні, прокладе шлях до ефективної боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів в Україні.

«Працівники засобів масової інформації повинні мати можливість вільно і без побоювань повідомляти про публічних заходах, не боячись утисків і залякування», - підкреслив Дезір.

Читайте також: Винні в побитті сотень журналістів на Майдані досі не покарані - НСЖУ

Він зазначив, що Національна спілка журналістів України відіграла активну роль у висвітленні та відстоюванні справедливості у справі журналіста, а також піднімала проблеми забезпечення безпеки журналістів та безкарності злочинів проти них.

У своєму рішенні від 8 лютого 2018 року Верховний суд відзначив, що вказівку апеляційного суду, який підтримує рішення нижчестоящого суду щодо виправдання співробітника поліції, підозрюваного в нападі на Єфімова, не грунтувався на критерії легітимності, виправдання і мотивації. Згідно з рішенням Верховного суду, справа має бути знову розглянута апеляційним судом.

Читайте також: Суд призначив новий розгляд справи екс-командира «Беркута»

Нагадаємо: Єфімов піддався нападу з боку співробітників міліції, незважаючи на те, що він чітко позначив свою журналістську приналежність, виконуючи свою професійну діяльність у Черкасах в лютому 2014 року. Він отримав кілька серйозних травм, включаючи струс мозку, вивих плеча.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-