За неправосудне рішення торік покарали єдиного служителя Феміди

За неправосудне рішення торік покарали єдиного служителя Феміди

Укрінформ
У 2017 році за статтею 375 (Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) Кримінального кодексу України в Україні винесено лише один вирок.

Про це заявив прокурор Департаменту підтримання обвинувачення та представництва інтересів держави в судах Генеральної прокуратури України Михайло Подоляк під час круглого столу в Укрінформі на тему «Неправосудні вироки та рішення. Чим загрожують суспільству правові проблеми?». 

«Щодо того, як працює стаття 375... Якщо учасники круглого столу бачили судову статистику, то вони могли побачити, що за 2017 рік існує аж один вирок по 375 статті, який, здається, набрав законної сили. Більше вироків по 375 статті немає. Я, на жаль, не знаю ситуації щодо кількості зареєстрованих в Єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР) кримінальних проваджень за такими фактами, але можна передбачити, і це неважко, що стаття 375 може використовуватися окремими правоохоронцями як елемент тиску на суд», - заявив Подоляк.

Читайте також: У ГПУ пояснили, як підозрюваний у хабарі суддя повернувся на роботу

Він згадав про позицію експертів Ради Європи, озвучену на спільних засіданнях з українською стороною, яка грунтувалася на тому, що «в тому вигляді існування 375 статті, як вона існує зараз і сформульована, існує певна загроза для незалежності судової гілки влади».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-