Я маю право: Мін'юст запустив онлайн-платформу

Я маю право: Мін'юст запустив онлайн-платформу

Укрінформ
У межах загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!» почав діяти новий напрямок для захисту прав підприємців та бізнесу від тиску правоохоронних органів, зокрема, під час обшуків.

Про це інформує прес-служба Мін'юсту

Як зазначається, у розроблених перших інформаційних матеріалах, які можна знайти на сайті «Я маю право», детально розписана процедура обшуку згідно із новим законом «МаскиШоуСтоп»: алгоритм дій, права і обов'язки як представників бізнесу, так і правоохоронних органів.

Також, зазначають у Мін'юсті, у рамках проекту заплановано спільно з Європейською бізнес-асоціацією, Радою бізнес-омбудсмена та Американською торговельною палатою здійснювати постійний моніторинг кількості скарг від підприємців на тиск із боку правоохоронних органів. Окрім того, передбачаються заходи щодо роз'яснення правових механізмів реєстрації, ведення та закриття бізнесу, захисту бізнесу від рейдерських захоплень, роз'яснення прав підприємців при взаємодії з правоохоронними органами та захисту від їхніх зловживань.

У рамках проекту, зазначають у Мін'юсті, фахівці органів юстиції та системи безоплатної правової допомоги пояснюватимуть, які документи повинен вимагати підприємець у правоохоронців, що прийшли до нього з обшуком, як діяти під час обшуку, які права має адвокат. 

Особливу увагу буде зосереджено на здійсненні правоохоронцями обов'язкової відеофіксації процесу обшуку, як цього вимагає закон.

Читайте також: Гройсман закликав Раду ухвалити законопроект щодо протидії тиску на бізнес

За словами заступника міністра юстиції Олени Сукманової, найближчим часом очікується прийняття Кабінетом міністрів постанови про створення в усіх регіонах комісій, які розглядатимуть випадки порушень прав підприємців та бізнесу з боку правоохоронних органів. До цих комісій, наголосила вона, увійдуть представники місцевої влади, правоохоронців, громадськості та правозахисних організацій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-