Чаус хоче оскаржити відмову Молдови в політичному притулку

Чаус хоче оскаржити відмову Молдови в політичному притулку

3323
Укрінформ
Захист колишнього судді Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса, якого в Україні підозрюють у хабарництві, заявляє про намір оскаржувати рішення про відмову надати йому політичний притулок у Молдові.

Про це повідомив адвокат Чауса Юліан Балан у приміщенні суду в Кишиневі, повідомляє Радіо Свобода.

«У мого підзахисного є законні підстави (щоб отримати політичний притулок – ред.), але більше я не буду коментувати», – коротко зазначив захисник.

19 лютого був запланований розгляд позову Чауса до Адміністрації президента Молдови з вимогою переглянути рішення Комісії з питань громадянства про відмову у наданні політичного притулку українському судді.

Читайте також: Екстрадиція судді Чауса: Холодницький каже, що наразі хід за Молдовою

Проте у призначений день журналісти виявили на дверях оголошення про те, що через вагітність судді справи будуть перерозподілені або відкладені.

Разом з тим, за словами адвоката Чауса, у разі, якщо засідання відбудеться та рішення буде не на користь його підзахисного, його будуть оскаржувати і надалі.

«Якщо суд відхилить наш позов, ми будемо оскаржувати це надалі в Апеляційному суді», - заявив Балан.

Зазначається, що це не вперше, коли судове засідання у справі судді-втікача Чауса переносять. Перше засідання з приводу розгляду позову українського судді було призначене на 19 листопада 2017 року, але не відбулося «з технічних причин».

Сам екс-суддя Чаус у приміщення суду не зайшов. Журналісти зустріли його на вулиці, перед будівлею суду. Від коментарів він відмовився.

Як повідомлялося, 9 серпня 2016 року детективи НАБУ викрили суддю Чауса в одержанні неправомірної вигоди в розмірі 150 тисяч доларів. Ці кошти виявили у двох скляних банках. Одну з них суддя особисто закопував у дворі власного приватного домоволодіння.

Верховна Рада 6 вересня 2016 року підтримала подання Генеральної прокуратури України про надання згоди на затримання та арешт судді. З 11 листопада 2016 року Чаус перебував у міжнародному розшуку за лінією Інтерполу з метою арешту та подальшої екстрадиції в Україну.

1 березня 2017 року Чауса затримали в Молдові. Одразу після цього Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявила про наміри вимагати видачі його Україні для проведення досудового розслідування відповідно до законодавства. На початку березня минулого року документи на екстрадиційний арешт судді направлено молдовській стороні.

У листопаді 2017 року Вища рада правосуддя звільнила Чауса з посади судді Дніпровського районного суду міста Києва, бо 1 вересня 2016 року у судді закінчилася відпустка, однак після цього він на роботі не з’являвся.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-