Рада встановила кримінальну відповідальність за схиляння до самогубства

Рада встановила кримінальну відповідальність за схиляння до самогубства

Укрінформ
Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за сприяння вчиненню самогубства)».

За ухвалення в цілому відповідного законопроекту №4088 проголосували 229 депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Так, парламент затвердив нову редакцію статті 120 Кримінального кодексу України. Відповідно до рішення Ради, «доведення особи до самогубства або до замаху на самогубство, що є наслідком жорстокого з нею поводження, шантажу, систематичного приниження її людської гідності або систематичного протиправного примусу до дій, що суперечать її волі, схиляння до самогубства, а також інших дій, що сприяють вчиненню самогубства, - карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк».

Читайте також: У Дніпрі копи спіймали "на льоту" самогубця, який стрибнув із 10 поверху

У висновку науково-експертного управляння Ради зазначається, що зміни до статті 120 КК на даний час є актуальними, адже із появою та розвитком всесвітньої мережі Інтернет виникли нові способи вчинення не лише злочинів проти власності (крадіжки, шахрайства тощо), а й доведення до самогубства. Зокрема, в Україні значних обертів набрали самогубства підлітків, яких спонукали до цього у так званих «групах смерті» у соціальних мережах.

Разом із тим експерти парламенту наголошують, що доведення до самогубства, яке вчиняється без застосування примусу, шантажу, приниження та інших способів, передбачених у статті 120 КК (наприклад, шляхом систематичного схиляння особи до суїциду), до цього не визнавалося кримінально караним діянням. «Отже, більшість випадків самогубств, вчинених підлітками, які є членами так званих «груп смерті», взагалі не мають жодної кримінально-правової оцінки», - підкреслюється у висновку експертів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-