Відтепер сімейного дебошира можна буде миттєво видворити з квартири

Відтепер сімейного дебошира можна буде миттєво видворити з квартири

1279
Ukrinform
Національна поліція почала розробку нормативної бази у сфері запобігання домашньому насильству, зокрема розробила проект термінового заборонного припису для сімейних дебоширів.

Про це повідомив заступник начальника управління дільничних офіцерів поліції Департаменту превентивної діяльності Нацполіції Андрій Лабунь, інформує Департамент комунікації Національної поліції України.

“Андрій Лабунь нагадав, що у грудні минулого року набув чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». В цьому році Нацполіція розпочала приводити у відповідність до цього закону всі свої нормативно-правові акти – накази та бланки. Відтак першим таким документом став проект бланку термінового заборонного припису для сімейних кривдників. Цей документ розроблено спільно з іншими зацікавленими відомствами”, - йдеться у повідомленні.

За словами Лабуня, ті повноваження, що їх надає поліцейському нововведене законодавство, передусім спрямовані на безпеку постраждалої від насильства особи.

Порядок винесення термінового заборонного припису такий: поліцейський, оцінивши ризики і розуміючи, що можуть бути більш тяжкі наслідки, виносить терміновий заборонний припис. Згідно з цим документом, правопорушник може бути зобов’язаний залишити місце проживання, йому може бути заборонено вхід та перебування в місці проживання постраждалої особи, а також заборонено в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою. Термін дії такої заборони може становити до 10 діб.

Читайте також: Домашнє насильство: у Раді подумають над створенням реєстру

Лабунь уточнив, що впродовж десятиденного терміну потерпіла особа може звернутися до прокуратури чи суду на оскарження таких дій.

Водночас заступник начальника управління дільничних офіцерів поліції розповів про кілька нових норм. Зокрема, якщо у дебошира є у власності зброя – не лише анулюється дозвіл на неї, а поліцейський разом з наданням термінового заборонного припису має право вилучити зброю.

Учасники робочої групи також обговорили порядок наповнення інформацією Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі, який відповідатиме нормам Європейської конвенції з прав людини та Стамбульській конвенції по захисту прав жінок.

Зазначається, що у базі вестиметься статистика по окремих видах насильства, тому під час планування корекційної роботи з кривдником чи жертвою відразу можна буде планувати залучення до роботи різних фахівців.

Лабунь наголосив, що у поліції буде змога отримати інформацію з бази даних Міністерства охорони здоров’я.

«Наразі нам ставатимуть відомими факти навіть отримання синців на обличчі чи тілі жертв домашнього насильства. Після отримання такої інформації дільничний офіцер буде зобов’язаний відвідати зазначених осіб та з’ясовувати причини отримання ушкоджень», – підкреслив Лабунь.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-