Домашнє насильство: у Раді подумають над створенням реєстру

Домашнє насильство: у Раді подумають над створенням реєстру

1749
Укрінформ
В Раді неодноразово порушуватиметься питання щодо Єдиного держреєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі, створення якого передбачене законом «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Про це заявила Голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Ірина Суслова під час круглого столу в Укрінформі.

«Ми розуміємо, що сьогодні ми не спроможні як держава захистити персональні дані. Давайте говорити про це відверто. Ми постійно бачимо у ЗМІ витоки інформації про персональні дані. Поки ми не зможемо їх захистити, ми не можемо собі дозволити їх збирати так, щоб не надати гарантії певним особам і притягати до відповідальності тих, хто фактично ці дані десь поширив. Тому, гадаю, питання реєстру буде стояти ще неодноразово у стінах парламенту, і можливо, наскільки мені відомо, в офісі уповноваженого з прав людини так само зазначили, що це потрібно змінювати. Можливо, будуть внесені відповідні зміни», - зазначила Суслова.

За її словами, найбільша проблема Єдиного держреєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі - це «дуже широке коло суб'єктів, які мають до нього доступ».

Президент ГО «Ла Страда-Україна» Катерина Левченко назвала такий реєстр міною сповільненої дії.

«Він буде перешкодою того, щоб постраждалі, або сусіди чи родичі інформували про випадки насильства, бо до Єдиного реєстру потрапляють не лише персональні дані постраждалих, але і осіб, які про це інформують", - зазначила Левченко.

Вона наголосила, що таким чином поставлені під загрозу люди, готові надати інформацію про факти домашнього насильства.

Читайте також: Екс-лікаря жіночої збірної США ув'язнили до 175 років через домагання

Директорка Департаменту правової допомоги ГО «Ла Страда-Україна» Марина Легенька наголосила, що у створенні Єдиного реєстру є «дуже серйозний ризик того, що особа, яка відмовилася від внесення інформації до Єдиного реєстру, взагалі не зможе отримати допомогу».

Як повідомлялося, 7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який передбачає створення Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Згідно з законом, до реєстру вносяться відомості окремо за кожним випадком насильства про: особу, яка повідомила про вчинення насильства, постраждалу особу, кривдника, інформацію про випадок домашнього насильства, потреби постраждалого, вичерпний перелік заходів, що застосовувались при виявленні та реагуванні на випадок насильства.

Персональні дані про особу, яка повідомила про вчинення насильства, зберігаються у реєстрі протягом одного року, а про постраждалу особу - протягом трьох років.

Дані про кривдника зберігаються у реєстрі протягом року, якщо відсутнє кримінальне провадження у зв'язку з вчиненням насильства за ознакою статі, вироку суду, застосування обмежувального припису суду або накладання адміністративного стягнення. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-