Ветерани АТО просять нового конкурсу на очільника

Ветерани АТО просять нового конкурсу на очільника "своєї" Держслужби

Укрінформ
Представники громадських ветеранських організацій учасників АТО вважають, що конкурсна комісія непрозоро обрала Валентина Манька кандидатом на посаду голови Держслужби у справах ветеранів війни та учасників АТО і наголошують на проведенні нового конкурсу.

 Про це сказав на прес-конференції голова громадської організації (ГО) "Всеукраїнське об'єднання учасників АТО" Андрій Кушнір.

"У питанні призначення голови Держслужби у справах ветеранів війни виникає багато питань щодо непрозорості проведення цього конкурсу. Виникають і обгрунтовані сумніви щодо компетенції цього кандидата. Ветерани АТО хочуть, щоб процедура обрання проводилась за участі представників ветеранського суспільства, представників АТО. Ми хочемо мати уяву, що обрана людина достойна не лише у моральному плані, а й як топ-менеджер є обізнаним", - сказав Кушнір.

Він зауважив, що на думку представників громадських організацій учасників АТО, є необхідним проведення нового конкурсу.   

В Україні наразі налічується близько 300 тисяч учасників АТО, сказав на прес-конференції  голова Ради ГО "Спілка ветеранів АТО" (Харківська область) Микола Сапелкін. Він зауважив, що пільги, які надані їм законодавством України, розпорошені між багатьма міністерствами і структурними підрозділами і це все ускладнює процедуру взаємодії між державою і учасниками АТО. "Тому, є логічним створення окремого міністерства у справах ветеранів війни по типу США, Канади, тих країн, де це було реалізовано і довело свою ефективність. Міністерство дасть можливість зробити одного розпорядника державних коштів", - наголосив він.   

Як повідомляв Укрінформ, конкурсна комісія з питань вищого корпусу державної служби 15 січня обрала голову громадської організації "Єдиний союз патріотів України" Валентина Манька з-поміж трьох претендентів на посаду голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на засіданні уряду 17 січня висловив заперечення проти цієї кандидатури.

Свою позицію він аргументував тим, що згідно з інформацією на сайті МВС Манько тривалий час перебував у розшуку.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та міністр соціальної політики України Андрій Рева у середу запевнили, що перш ніж ця кандидатура буде вноситися на розгляд уряду, вона має обов’язково пройти спецперевірку, а якщо не пройде, тоді відбудеться оголошення нового конкурсу.

Читайте також: На Закарпатті колишніх бійців АТО перекваліфікують на гідів

Секретаріат Кабінету міністрів повідомив про початок перевірки кандидата на посаду голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Валентина Манька, передбаченої Законом України "Про очищення влади”.

21 червня 2017 року уряд звільнив голову Держслужби ветеранів Артура Дерев'янка за власним бажанням. Конкурс на посаду керівника служби був оголошений 1 грудня 2017 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-