За рік в Україну не пустили понад 200 книжок з РФ

За рік в Україну не пустили понад 200 книжок з РФ

Укрінформ
Держкомітет телебачення і радіомовлення станом на 1 січня 2018 року видав 221 відмову на ввезення видавничої продукції до України з території Російської Федерації.

Про це заявив голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко 30 січня під час розширеного засідання колегії Держкомтелерадіо, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«В умовах інформаційної війни держава не має права закривати очі на засилля російської видавничої продукції, що загрожує національній безпеці. З 1 січня 2017 року набув чинності закон щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту. Було запущено механізм контролю за виданнями, які ввозяться на територію України з держави-агресора (Російської Федерації, - ред.), тимчасово окупованих територій України. Станом на 1 січня 2018 року суб'єкти господарювання отримали дозволи на ввезення майже 9 тисяч найменувань видавничої продукції. Водночас надано 221 відмову. З них - 21 на підставі негативних висновків екерної ради Держкомтелерадіо у зв'язку з невідповідністю видань критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена на території України», - сказав Наливайко.

Така порівняно невелика кількість відмов, за його словами, пояснюється тим, що переважна більшість суб'єктів господарювання «відповідально поставились до вимог Держкомтелерадіо».

Серед видань, які отримали дозволи на ввезення, переважають світова, європейська та російська класика, світові бестселери та дитяча література.

Читайте також: Поліція затримала росіянина, який воював за "ДНР" у Слов'янську

За даними Державної фіскальної служби, ввезення видавничої продукції з Російської Федерації до України в другій половині 2017 року порівняно з аналогічним періодом 2016 року за товарною масою та вартістю зменшилась майже на половину. Так, вартість всієї легальної російської книжкової продукції, яка заходила на український ринок, торік не перевищувала 1,5 млн дол. США. Тоді як до початку вторгнення РФ на територію України цей показник становив понад 30 млн дол. США.

Відтак, акцентував Наливайко, запровадження дозвільної системи не лише стало на заваді пропаганді держави-агресора, а й створило нові можливості для розвитку вітчизняного книжкового ринку, задоволення попиту на перекладну, довідкову та наукову літературу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-