У ході роздержавлення реформували вже 158 ЗМІ

У ході роздержавлення реформували вже 158 ЗМІ

1726
Ukrinform
За час реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ перереєстрацію пройшли 158 видань.

Про це заявив у вівторок голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України Олег Наливайко під час розширеного засідання колегії Держкомтелерадіо, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Триває реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ. На мій погляд, у соціальному плані ця реформа йде більш спокійно, ніж реформа державних телерадіокомпаній і створення НСТУ, бо відбувається у два етапи. Реформа друкованих ЗМІ з 1 січня 2016 року, але фактично - з листопада 2016-го. За цей час реформовано 158 видань. Ми зараз очікуємо, що цей показник буде збільшуватися більш динамічно. Реформа розрахована на три роки», - сказав Наливайко.

При цьому голова Держкомтелерадіо звернув увагу й на певні деструктивні моменти, пов'язані з дезінформуванням про перебіг реформи.

«З'являються чутки про те, що можуть бути внесені зміни до закону і реформа буде продовжена на рік-два. Тому редакції видань вирішують відтермінувати підготовку до реформування. Але це дуже небезпечно, бо можна в другій половині цього року вступити в підготовку реформи і не встигнути фізично, бо сама процедура дуже складна. Таким чином, Мінюст буде вимушений відкликати свідоцтва (про реєстрацію) з 1 січня наступного року», - пояснив він.

Водночас у Держкомтелерадіо не виключають і політизування процесу в 2019 році, на який заплановано проведення президентських і парламентських виборів.

Читайте також: Премію Чорновола вручили за журналістську роботу про Ліну Костенко

«Наступний рік є виборчим, тому дехто може захотіти ще в ручному режимі потримати райони чи інші газети і спробувати якимось чином обійти реформування. В цьому теж є небезпека», - зазначив Наливайко.

Як повідомляв Укрінформ, зведений перелік об'єктів реформування на сьогодні включає 690 комунальних та державних друкованих ЗМІ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>