Суд відмовився продовжувати зобов'язання Мартиненку

Суд відмовився продовжувати зобов'язання Мартиненку

2971
Ukrinform
Солом'янський районний суд Києва відмовився продовжувати покладені судом на колишнього народного депутата Миколу Мартиненка зобов'язання.

Таке рішення ухвалив слідчий суддя за результатами розгляду клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, пише видання "Слово і Діло".

За інформацією видання, САП просила подовжити дію зобов'язань, а саме: прибувати за першим викликом, інформувати про зміну місця проживання та/або роботи й утримуватися від спілкування зі свідками, підозрюваними та іншими особами. За інформацією прокурора, з 2016 року Мартиненко 22 рази вилітав за кордон і загалом перебував там більш ніж три місяці, що може свідчити про наявність житла за кордоном. Також у САП вказали на можливий тиск на свідків, експертів, фахівців тощо.

"Суддя зазначив, що наявність таких ризиків не підтверджена, оскільки прокуратура не надала необхідних доказів. Він вказав, що зобов'язання прибувати за першим викликом прямо покладене на підозрюваного п. 1 ч. 7 ст. 42 КПК України", - йдеться у матеріалі видання. Крім того, суддя додав, що заборона Мартиненку спілкуватися з іншими підозрюваними в зазначеному кримінальному провадженні грубо порушує як вимоги чинного законодавства України, так і вимоги статті 6 Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Читайте також: Справа Мартиненка: НАБУ надіслало понад 50 запитів про міжнародну допомогу

Як повідомлялось, 20 квітня 2017 року НАБУ і САП затримали Мартиненка за підозрою у справі про розтрату коштів ДП "СхідГЗК" у розмірі $17,28 млн шляхом неправомірного укладення і подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату.

22 квітня суд відпустив його на поруки 15 народних депутатів, міністра молоді та спорту Ігоря Жданова, міністра освіти Лілії Гриневич, міністра інфраструктури Володимира Омеляна та заступника голови Центральної виборчої комісії Андрія Магери.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-