Штат менший, зарплати вищі: Аласанія розповів про реформу Суспільного

Штат менший, зарплати вищі: Аласанія розповів про реформу Суспільного

Укрінформ
Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії Зураб Аласанія відзвітував про хід реформи суспільного мовлення, основні досягнення роботи його команди за рік роботи.

Про це він докладно розповів на прес-конференції в Укрінформі, присвяченій першій річниці створення UA: Суспільне мовлення. 

"Зареєстровано було ПАТ "НСТУ" саме в цей день - 19 січня... До вересня майже 90% команди було сформовано", - нагадав Аласанія.

Він зазначив, що принципово важливим було для початку розділити структуру на дві частини - адміністративну і творчу, "щоб відокремити місцеві влади від місцевих керівників, і так зробили, починаючи від центральної дирекції на Першому Національному, далі на UA:Перший і до решти компаній". 

За його словами, нині існує нова штатна сітка - з 250 посад скоротили до 140. Оклади збільшено майже вдвічі за рахунок об'єднання коефіцієнтів і надбавок.

Розповідаючи про оптимізацію, Аласанія зазначив: якщо у жовтні 2017 року було 7318 позицій у штаті - це 31 мовний телерадіоканал плюс "Укртелефільм", то має залишитись 4087.

Зокрема, він нагадав, що дефіцит бюджету Суспільного мовника у 2018 році становить 759 млн грн (згідно із законом він має становити 1,535 млрд грн), у зв'язку з чим зрізано доволі серйозні статті, зокрема така важлива, як виробництво контенту.

Читайте також: Суспільному мовленню – рік: у Наглядовій раді розповіли про "болючий етап"

Водночас секретар Наглядової ради ПАТ "НСТУ" Вадим Міський зазначив, що можливі нові варіанти фінансування, не вводячи при цьому окремого податку на підтримку Суспільного мовлення, а спеціалізуючи один із наявних податків.

"Є декілька варіантів розрахунків, ми фіналізуємо їх із правлінням, з колом міжнародних консультантів і найближчим часом найбільш оптимальна модель фінансування суспільного мовлення буде презентована. Ключова річ - щоб і справді політики не могли в цей процес втручатися", - підкреслив Міський.

Він також висловив сподівання, що за кілька років при наявних темпах перетворень, які забезпечує менеджмент Суспільного мовлення, можна буде перейти до прямого фінансування громадянами, але для цього вже в найближчі місяці потрібно буде внести і домагатися прийняття законопроекту із захищеною моделлю фінансування Суспільного мовлення через спеціальний фонд Держбюджету.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-