Фахівці радять щеплення від грипу, хоч у вакцині й не всі актуальні штами���

Фахівці радять щеплення від грипу, хоч у вакцині й не всі актуальні штами

Укрінформ
У цьогорічному епідсезоні штами грипу частково відрізняються від прогнозованих. Відтак в складі вакцин немає деяких штамів грипу. Втім фахівці закликають все одно робити щеплення, особливо особам з груп ризику, та обов'язково звертатися у разі захворювання до лікарів.

Про це на брифінгу розповіла завідувач кафедри інфекційних хвороб НМУ ім. Богомольця Ольга Голубовська, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«В цьому році склалася така ситуація: циркулює три штами вірусу грипу: два типи А -   H3N2 та той, якого бояться і люди, і клініцисти - Н1N1, і один штам вірусу грипу типу В. На сьогодні, згідно з даними Європейського центру з контролю захворюваності, більшість штамів типу В, які циркулюють, не збігаються з вакцинними штамами. Також проблема є з штамом грипу типу А (H3N2). Але штам грипу А (Н1N1) повністю входить у всі рекомендовані вакцини, що забезпечує захист саме від цього небезпечного грипу», - сказала Голубовська.

За її словами, на сьогодні у США та Великій Британії велика кількість госпіталізованих, і є смертельні випадки через ускладнення після грипу, переважно серед дітей до 5 років та людей віком старше 65 років. Зростання захворюваності викликане вірусом типу А. Також, за її словами, Європейський центр з контролю захворюваності наразі не дає прогнозів щодо того, як вірус грипу поводитиметься в європейському регіоні. 

Читайте також: За два тижні грип вклав у ліжко понад 170 осіб у Києві

«Сезон захворюваності тільки почався в європейських країнах. Коли він дійде до України і як буде поводитися, ми не знаємо», - сказала Голубовська.

Вона відзначила, що групи ризику при захворюваності на грип давно відомі: це хворі з надлишковою вагою, цукровим діабетом, серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою, вагітні, особи, які приймають ацетилсаліцилову кислоту, особливо молодше 19 років. 

Особи, які входять до цих груп ризику, мають при захворюванні на грип звертатися до лікарів якомога раніше, при підвищенні температури до 38,5 або при важкому стані. 

Наразі в Україні, за словами фахівців, фіксується більше випадків вірусу грипу типу В.

«У нас зараз превалює вірус грипу типу В, а епідемії грипу В ніколи не були настільки інтенсивними, як епідемії грипу А, особливо коли йдеться про новий штам. ...Наразі ми не маємо підвищення кількості захворюваності, але маємо поширення вірусу грипу типу В двох генетичних гілок (які вже були в Україні, і від них у населення сформувався імунітет - ред.). Цього року не очікуємо високого підйому захворюваності», - відзначила на брифінгу  завідувач відділу респіраторних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського НАМН Алла Мироненко. 

Вона наголосила, що робити вакцинацію проти грипу все ж таки варто, оскільки щеплення у вакцинованої людини знижує ризики захворіти на грип, а перебіг захворювання у разі його виникнення проходить без ускладнень.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-