Психологи радять ЗМІ пройти інструктаж перед спілкуванням із заручниками

Психологи радять ЗМІ пройти інструктаж перед спілкуванням із заручниками

Укрінформ
Журналістів закликають тимчасово припинити брати інтерв'ю у звільнених з полону заручників через відмови окремих звільнених проходити лікування під посиленою увагою медіа. 

Про це заявила модератор інструктажу "Стан звільнених з полону військовослужбовців та цивільних осіб: Особливості висвітлення теми у ЗМІ" Наталія Зарецька, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Така увага може бути сприйнята людиною, яка перебувала в ізоляції, як тиск. І по суті ми змушені констатувати, що люди після звільнення з полону опинилися під тиском медіа і під тиском громадської уваги. У нас є кілька випадків відмови від лікування, причому від людей, котрим показано стаціонарне лікування, саме з цієї причини", - наголосила вона.

За словами Зарецької, звільненим з полону потрібно близько місяця для того, щоб зорієнтуватися та відчути власний стан, адаптуватись до інформації, якої ці люди були позбавлені, перебуваючи у полоні.

"Має бути розуміння відповідальності, делікатності. Ви маєте пам'ятати, що насправді з такими людьми дуже важко оцінити межу, коли ви починаєте розмовою людину травмувати, а коли цього ще не відбувається", - додала модератор.

Читайте також: Пєкло ініціює виступ родин українських заручників на форумі ЄС у Брюсселі

Також фахівці закликають припинити проведення інтерв'ю на базі медичних закладів, оскільки це травмує звільнених заручників, котрі ще морально не готові до розмови зі ЗМІ. 

Для всіх представників ЗМІ офіс Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників АТО пропонує проведення індивідуальних інструктажів - як максимально коректно спілкуватися з людьми, які ще донедавно перебували в полоні, і водночас проводити розмову максимально інформативно.

Як повідомлялося, 27 грудня на Донбасі відбулося масштабне звільнення заручників - з окупованої території повернулися 73 українці. Серед українців, звільнених із полону бойовиків на Донбасі, - "кіборги" та інші українські бійці, громадські активісти та волонтери, а також учений-історик Ігор Козловський.

Водночас на окупованій території Донбасу в заручниках ще залишаються 103 українці.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-