Група “Першого грудня” звертається до Порошенка з пропозицією щодо державної мови

Група “Першого грудня” звертається до Порошенка з пропозицією щодо державної мови

1236
Укрінформ
Видатні вчені та діячі культури України просять підтримати ініціативу про оголошення 2018 року Роком утвердження державної мови.

Про це йдеться на офіційній сторінці Ініціативної групи "Першого грудня".

"У 2019 р. виповниться 30 років із часу прийняття Закону, згідно з яким українській мові надано статус державної. Відповідний її статус закріплено і в чинній Конституції України. Але правові норми потребують постійного наповнення їх реальним змістом, дієвого підживлення на практичному рівні. Про це доводиться нагадувати, оскільки мовна політика в Україні часів державної незалежності не завжди була послідовною, підпорядкованою стратегічній меті – зробити Україну консолідованішою і сильнішою", - йдеться у зверненні.

Учасники групи нагадують, що утвердження української мови як державної є важливим чинником національної єдності та безпеки, розвитку нації.

"Саме тому звертаємося до Вас із пропозицією підтримати ініціативу видатних вчених та діячів культури України, народних депутатів стосовно оголошення 2018 року Роком утвердження державної мови", - пишуть Президентові країни автори звернення.

Читайте також: Рекомендації "венеціанки" можуть втілити за латвійською моделлю - МОН

Водночас вони наголошують, що "це не має бути кампанія, що триватиме 365 днів". На їх думку, щоб мовна політика наповнювалася реальною конкретикою, відповідний комплекс заходів має бути передбачений Указом Президента.

Ініціативна група «Першого грудня» - об'єднання, створене 2011 року, у 20-ту річницю референдуму за незалежність України відомими інтелектуалами та громадськими діячами, серед яких Любомир Гузар, Мирослав Попович, В’ячеслав Брюховецький, Євген Сверстюк, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Семен Глузман, Володимир Горбулін, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський, Богдан Гаврилишин. Згодом до Групи ввійшли Юрій Щербак, Євген Захаров, Володимир Панченко, Йосип Зісельс, Всеволод Речицький, Ярослав Яцків.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-