Головним результатом медреформи буде кращий сервіс у лікарнях - в.о. міністра

Головним результатом медреформи буде кращий сервіс у лікарнях - в.о. міністра

1028
Укрінформ
Результатом запровадження медичної реформи в Україні буде кращий сервіс у медичних закладах, оскільки шпиталі й медики будуть зацікавлені у більшій кількості пацієнтів. 

Про переваги медреформи розповіла в інтерв'ю Укрінформу під час перебування в Вашингтоні в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. 

"Насамперед, пацієнти матимуть право обирати свого лікаря – не того, якого їм нав'язує система, наприклад, за місцем проживання. Медики також будуть зацікавлені у більшій кількості своїх пацієнтів", - зауважила керівник міністерства, наголосивши на важливості появи "зворотного зв'язку" між лікарем і пацієнтом.

По-друге, за її словами, кошти будуть "ходити" за пацієнтом. "Тобто, людина сама обирає лікарню, й туди потім спрямовуватиметься фінансування. Лікарі й лікарні будуть зацікавлені у пацієнтах, щоб надавати їм адміністративні й медичні послуги, щоб люди хотіли приходити саме до цього закладу", - зауважила Супрун. 

Читайте також: Медреформа: уряд розширив перелік ліків до 427

Вона уточнила, що це дасть змогу громадянам забути про годинне стояння у чергах у поліклініках, а також біганину по кабінетах чи навіть медичних закладах. "Все має бути в одному місці, щоб людям було зручно", - зауважила керівник відомства.

По-третє, підкреслила вона, послуги надаватимуться безкоштовно. "Пацієнт має відчути захист від фінансового удару по родині, якщо хтось захворіє", - підкреслила Супрун. 

Вона навела статистику, що близько 640 тис. родин в Україні щороку опиняються у фінансовій скруті через те, що хтось захворів, і змушені шукати гроші - позичати, продавати майно, щоб заплатити за лікування. "Замість цього держава гарантуватиме, що ці кошти будуть покриті державним страхуванням, і пацієнт не повинен боятися цього", - зауважила в.о. міністра охорони здоров'я.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-