Онуфрій запросив у РПЦ "широкої автономії" для  Московського патріархату в Україні

Онуфрій запросив у РПЦ "широкої автономії" для Московського патріархату в Україні

1512
Ukrinform
Предстоятель Української православної церкви Московського патріархату митрополит Онуфрій на засіданні Архієрейського собору Російської православної церкви попросив виділити особливий статус УПЦ МП в статуті РПЦ.

Про це повідомляє РІА Новости.

"Останнім часом активізувалися деякі суспільно-політичні сили, які роблять спроби дискредитувати Українську православну церкву (МП) в очах українського суспільства, спекулюючи її, як вони стверджують, "несамостійним" статусом. Вони ігнорують особливий статус Української православної церкви, визначений Архієрейським Собором Російської православної церкви 1990 року, і при цьому посилаються на нині діючий статут Російської православної церкви", - стверджує митрополит Онуфрій.

Тому сьогодні, зазначив він, "щоб уникнути подальших спекуляцій, спрямованих на підрив авторитету Української православної церкви (МП) в очах мільйонів українців, представляється необхідним підкреслити особливий статус Української православної церкви (МП), виділивши його в статуті Російської православної церкви".

Як наголошується в повідомленні, в чинному статуті РПЦ статус Української православної церкви МП прописаний в пункті 18 глави XI під назвою "Самокеровані Церкви". Як зазначив митрополит Онуфрій, зазначений пункт "не повною мірою відображає Ухвалу Архієрейського собору РПЦ 1990 року про надання Українській православній церкві (МП) незалежності і самостійності в її управлінні". Онуфрій в зв'язку з цим, зокрема, запропонував створити окрему главу статуту РПЦ під назвою "Українська православна церква".

В цьому розділі, на думку предстоятеля УПЦ МП, потрібно позначити, що Українській православній церкві надана незалежність і самостійність в її управлінні, і що УПЦ МП є "незалежною і самостійною в своєму управлінні з правами широкої автономії".

Як стало пізніше відомо, Архієрейський собор окремо прописав в статуті Російської православної церкви, що центр управління УПЦ Московського патріархату перебуває в Києві.

Читайте також: В гостях у Путіна - половина єпископів УПЦ МП

Крім того, в статут РПЦ внесено уточнення, що загальноцерковний суд має юрисдикцію по всій РПЦ, крім УПЦ МП. Загальноцерковний суд тепер називатиметься "Вищим загальноцерковним судом". Відтепер рішення у справах представників духовенства УПЦ МП, які порушили церковні канони, затверджуватимуться тільки керівництвом Української православної церкви МП, а не у Москві, як було раніше. При цьому кінцевою апеляційною інстанцією залишається Архієрейський собор РПЦ.

Раніше повідомлялося, що керівництво УПЦ МП в режимі секретності їде в Москву на собор Російської православної церкви, який розпочався 29 листопада. Як повідомляють російські ЗМІ, на ньому буде присутній Путін.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>