В гостях у Путіна - половина єпископів УПЦ МП

В гостях у Путіна - половина єпископів УПЦ МП

Блоги
3221
Ukrinform
Шана тим, хто не дає Росії використати себе з утилітарною метою глобального завоювання

На продовження учорашнього матеріалу "УПЦ МП їде у Москву в режимі суперсекретності", де я задалася питанням – скільки ж архієреїв Української православної церкви Московського патріархату поїхали в РФ на собор та для зустрічі з Путіним?.. Отже, за нашими джерелами, в Москві присутні близько 30 єпископів УПЦ МП. Тобто – половина, хоча запрошували всіх.

Моя глибока шана тим, хто не відповів на запрошення Моспатріархії, хто не їхав туди за пряником (не розраховував на подарунки), хто не боявся покарання митрополії. Одна з версій – що єпископів запрошували для того, щоб спеціально дискредитувати перед суспільством, підняти градус напруги, садячи їх за стол із вбивцею української пастви.

Шаную тих, хто не дає втягнути себе в політичну молотильню, хто не дає використати себе з утилітарною метою глобального завоювання.

І не треба боятися, що ворог переможе, і вас колись відправлять служити на Соловки (не дай Бог). Цього ніколи не буде!

Пізніше я спробую навести перелік УСІХ єпископів – і хто поїхав, і хто відмовився.

*  *  *

Таким чином, стає зрозумілішим - навіщо РПЦ говорила неправду, що до них їдуть всі українські єпископи. 

Учора на прес-конференції росіяни оголосили, що участь у соборі РПЦ (де буде сидіти Путін) не підтвердив тільки один український єпископ. Не важко було зрозуміти – хто саме відмовив. Я докладаю лист нашого дорогого митрополита Олександра Драбинка, як приклад витончений церковного відмови. Читаємо, дорогі, і вчимося відмовляти. Річ у тім, пояснює український митрополит росіянам, що прибути на собор не можу, я потерпілий і невиїзний у справі про тиск на блаженнійшого Володимира. (Хто тиснув - згадувати не будемо).

Але росіяни при цьому дали зрозуміти, що всі інші українські єпископи на собор їдуть. Ще б пак, адже вони офіційно не відмовили. Але вони офіційно і не погодилися. Вони не прислали підтвердження в Москву. З опитаних мною учора єпархіальних управлінь, крім вл. Олександра, помічники ще трьох сказали, що їх архієреї в Москву не їдуть. Більш того, піти у відмову хотів навіть одеський Агафангел. І не збирався їхати намісник Лаври.

Тоді навіщо Москва так поспішила записати всіх українців в учасники? І навіщо ФСБ-митрополит Алфєєв поспішив всіх єпископів публічно захищати ще до початку собору? Ок (я дещо зіпсована вірою в інформатаки та злий умисел), але все це для мене схоже на спеціально створюваний інформаційний шум, покликаний супроводжувати собор. Тобто нашому єпископату (тим, хто не зумів відмовитися від поїздки) уготована роль носіїв російської єдності й овець (якщо не сказати – жертовних баранів), яких будуть "захищати" в Москві. Ви ж у курсі – Москва вміє "захищати". Але це всього лише версія. Просто, правдоподібна.

Лана Самохвалова
 

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>