Вселенський патріарх про Голодомор: Ми пам'ятаємо варварство Сталіна

Вселенський патріарх про Голодомор: Ми пам'ятаємо варварство Сталіна

Укрінформ
Вселенський патріарх Варфоломій назвав трагічні події в Україні в 1932-1933 роках "демонічно натхненим варварством" Сталіна.

Про це він сказав у неділю в Стамбулі на літургії, текст проповіді з якої передано Укрінформу українською діаспорою.

"Як православні християни, ми належним чином відзначаємо 84-ті роковини з моменту цього злодіяння. Ми пам'ятаємо демонічно натхненне варварство, яке Сталін продемонстрував проти духовних чад Константинопольської Церкви-Матері. Ми сумуємо за загубленими. Ми сумуємо з тими, хто залишився живими", - заявив Вселенський патріарх.

Він підкреслив, що під час Голодомору загинули мільйони невинних людей. Особливо постраждали прості робітники, селяни, діти, духовенство та миряни, які мирно жили і працювали на користь своєї країни, додав Вселенський патріарх.

За його словами, наразі потрібно зробити усе можливе, щоб у сучасному світі запобігти повторенню подібних звірств.

Читайте також: Вселенський патріарх закликав до припинення війни й агресії в Україні

"На жаль, ми не можемо змінювати події минулого. Але ми можемо глибоко їх вивчати і аналізувати, щоб зробити все можливе, щоб у нашому сучасному світі запобігти повторенню таких звірств у майбутньому", - відзначив він.

Вселенський патріарх також вказав на стійкість українського народу, який не був переможений чи знищений.

"Ми хвалимо стійкість українського народу, який не був переможений чи знищений, але терпляче та впевнено піднімався після руйнування. Україна продовжувала і продовжує свій шлях як абсолютно незалежна і суверенна нація. Вона має право мати цей шлях, який обіцяє ще більш світле майбутнє та ще більш об'єднаний народ на кожному рівні. Адже це право України", - резюмував він.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-