Мін'юст хоче заборонити

Мін'юст хоче заборонити "злісним аліментникам" їздити за кордон і купувати авто

Укрінформ
Понад 500 000 український дітей є жертвами ухилення від сплати аліментів з боку батьків.

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко у відео-роз'ясненні щодо виплати аліментів, оприлюднене на сторінці Міністерства юстиції у Facebook.

"Понад півмільйона українських дітей є жертвами фактично ухилення від сплати аліментів з боку їхніх батьків - чоловіків", - зауважив Петренко.

Він повідомив, що у зв'язку з цим Мін'юст ініціює низку новацій, які зроблять більш жорстку відповідальність батьків перед дітьми і перед державою за ухилення.

Серед новацій, які пропонує Мін'юст, - обмеження виїзду за кордон, обмеження права на водіння автомобілем, обмеження і заборона на полювання, на носіння зброї.

"І ще одна новація, яку ми будемо пропонувати, це дозвіл матері або тому з батьків, який проживає з неповнолітньою дитиною, мати можливість виїхати за кордон на відпочинок або на лікування зі своєю дитиною без згоди недобросовісного батька, який ухиляється від сплати аліментів понад 6 місяців", -  уточнив Петренко.

Читайте також: Порошенко підписав закон про збільшення суми аліментів

Окрім того, Мін'юст планує закріпити в законі посилення кримінальної відповідальності батьків, які ухиляються від сплати аліментів понад 1 рік. А також, зазначив міністр, планується звільнення матерів, котрі звертатимуться до суду, від сплати судового збору та авансового внеску при виконанні судового рішення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-