ГПУ прокоментувала затримання в Москві екс-голови ДУСі Бакая

ГПУ прокоментувала затримання в Москві екс-голови ДУСі Бакая

Укрінформ
Російські правоохоронці не направляли жодних запитів до Генпрокуратури, які б стосувалися затриманого в Москві колишнього керівника Держуправління справами та голови НАК "Нафтогаз України" Ігоря Бакая.

Про це повідомив у коментарі Укрінформу заступник генпрокурора Євген Єнін.

"Офіційні папери до нас не заходили. Більше того, наскільки нам відомо, він не перебуває на даний час у міжнародному розшуку", - зазначив Єнін.

За повідомленнями ЗМІ, Бакая арештували сьогодні в Москві. Разом з ним були затримані його бухгалтер та помічник. Пізніше їх відпустили, водночас сам Бакай перебуває під вартою.

За даними ТСН, екс-голову ДУСі звинувачують у тому, що він обманним шляхом заволодів фінансами сторонніх осіб. На нього є 10 заяв від ошуканих і серед них заява від російського мільярдера Алішера Усманова, який нібито позичив Бакаю 9 мільйонів доларів.

Джерела повідомляють, що останнім часом Бакай жив, переміщуючись між ОАЕ та Москвою та постійно позичав гроші у знайомих. Бакай після відставки обвинувачувався в перевищенні влади і зловживанні службовим становищем, він з родиною втік до Росії наприкінці 2004 року, де отримав громадянство 2005 року. Його навіть подавали у міжнародний розшук. Зокрема Бакай підозрювався в участі в незаконному продажі майнових комплексів "Готель "Дніпро", "Готель "Україна", а також нерухомості Національного комплексу "Експоцентр України".

Читайте також: Аваков назвав провокацією Росії "оголошення в розшук" нардепа Парасюка

Крім того, "завгоспа Кучми" й інших службових осіб ДУСі підозрювали в тому, що вони безоплатно використовували авіаційну техніку авіапідприємства "Україна", підлеглого Державному управлінню справами – протягом 2003-2004 р. за розпорядженням посадових осіб ДУС було незаконно виконано 68 комерційних рейсів на літаках і вертольотах державіапідприємства на суму понад 1 млн грн. Були й менш серйозні обвинувачення, як наприклад, у тому, що в 2003-2004 р. Бакай видав розпорядження про виділення квартир своїм заступникам з перевищенням житлових норм. З приходом до влади Януковича, всі справи проти Бакая було закрито Печерським судом. 14 квітня 2010 року Апеляційний суд Києва визнав законність закриття всіх справ.

Всі рахунки та майно самого Бакая, його дружини та тестя було розблоковано. У Росії Бакай займається бізнесом "за декількома напрямами". Причому, як з'ясовували журналісти, поки в Україні тривали слідчі дії щодо нього, операції проводились через його дружину.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-