На окупованому Донбасі вдвічі знизилася народжуваність

На окупованому Донбасі вдвічі знизилася народжуваність

Дослідження
1336
Ukrinform
Показники народжуваності та статистика населення по вікових групах на окупованих територіях Донецької та Луганської областей в середньому вдвічі гірші, ніж за цей самий період у мирних регіонах України.

Про це заявив народний депутат, керівник Центру вивчення Росії та окупованих територій Вадим Денисенко на презентації дослідження "Окупований Донбас: економіка, демографія, групи впливу. Стратегії для України", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"За даними окупаційної влади, коефіцієнт народжуваності в окупованій частині Донецької області у 2015 становив 3,9 на тисячу жителів, а 2016 та 2017 роках - 5,1. За три роки перед російським вторгненням він становив у середньому 9,6. Тобто окупація призвела до падіння народжуваності більш як удвічі", - сказав Денисенко.

Він також поінформував, що, за даними Держстату України, у мирних регіонах нашої держави цей показник був удвічі вищим - 10,2 на тисячу населення.

Читайте також: Населення України скорочуватиметься і старітиме - дослідження МВФ

За словами Денисенка, протягом 2014-2017 років на окупованих територіях Донбасу внаслідок міграційного відтоку молоді і сімей з дітьми та падіння народжуваності частка мешканців віком до 20 років впала до 10%, що вдвічі менше, ніж у мирних регіонах.

Також помітно зменшилася внаслідок міграції частка жителів віком від 20 до 39 років - приблизно до 27%. Водночас частка жителів віком від 40 до 59 років зросла майже до 35%, а віком 60 років і старших - до 28%, що на третину перевищує відповідний показник у мирних регіонах України. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>