МОЗ спростовує чутки про запровадження платної медицини

МОЗ спростовує чутки про запровадження платної медицини

1229
Ukrinform
Медична реформа, ухвалена 19 жовтня Верховною Радою, передбачає зміну фінансування системи охорони здоров'я з державного бюджету, а не запровадження плати за лікування.

Про це йдеться в роз'ясненні Міністерства охорони здоров'я, що оприлюднене на сайті відомства.

"Всі послуги, аналізи, дослідження, ліки, які надаються за державною програмою медичних гарантій, будуть для пацієнтів на 100% безоплатними. ...Реформа вводить нові чіткі правила державного фінансування медичної системи, однакові для кожного громадянина. З'явиться чіткий список послуг, які будуть на 100% профінансовані державою: первинна допомога (сімейні лікарі, терапевти, педіатри); екстрена допомога (різке погіршення стану здоров'я, серцевий напад, інсульт, гострий апендицит, ниркова недостатність, запалення легенів тощо); паліативна допомога - перш за все, адекватне знеболювання; лікування у вузьких спеціалістів за направленням сімейного лікаря та планове лікування у рамках програми медичних гарантій", - йдеться в роз'ясненні.

Також, за даними МОЗ, кожна медична послуга матиме визначений тариф, який буде платити лікарні держава. Обсяг послуг у рамках програми медичних гарантій залежить від об'єму фінансування системи охорони здоров'я, однак включатиме всі основні послуги, необхідні для якісного лікування - набагато більше, ніж люди можуть отримати безоплатно зараз.

Для дороговартісного лікування, як і сьогодні, будуть існувати цільові програми, продовжать діяти програми лікування онкології, гепатитів, СНІДу та інші, заявляють у відомстві.

З 2018-го року реформа запрацює на рівні первинної допомоги, з 2020-го - в усіх лікарнях.

“Повний список послуг програми медичних гарантій буде у 2020 році, коли реформа запрацює повністю. З початком реформи, яка розпочнеться з первинної ланки надання медичної допомоги, - більшість медичних послуг буде безоплатною для пацієнта, але платною для держави”, - йдеться в роз'ясненні.

Читайте також: Медреформа: у Супрун анонсують "радикальні речі, але поступово"

Міністерство охорони здоров'я опублікує список тарифів на послуги після збору статистики чим реально, а не на папері хворіють люди, збору даних про реальні витрати лікарень, оцінки бюджету, який буде виділено на програму медичних гарантій на 2020 рік.

Наразі готується пілотний проект МОЗ разом з Національною академією медичних наук, метою якого є визначення вартості найбільш поширених медичних послуг. Ці тарифи буде платити лікарням саме держава.

Також у МОЗ наголосили, що інформація про так звані "тарифи" на операції, за які нібито будуть платити пацієнти, - не відповідає дійсності.

Зараз в Україні, згідно з опитуванням в рамках проекту «(Без)коштовна медицина». 90% ліків українці купують за власні кошти. За даними досліджень, кожен другий пацієнт відмовляється від лікування або відкладає його через брак грошей. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>