Медреформа: у Супрун анонсують "радикальні речі, але поступово"

Медреформа: у Супрун анонсують "радикальні речі, але поступово"

2623
Ukrinform
Медична реформа, ухвалена народними депутатами 19 жовтня, буде впроваджуватися поступово, за чітко визначеним планом.

Про це на брифінгу сказав заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, повідомляє корреспондент Укрінформу.

"Цей план (вповадження медичної реформи - ред.) хоча є радикальним і системним, він не є шоковим чи таким, що принесе потрясіння лікарям чи медичним закладам. Всі почнуть робити радикальні речі, але поступово, і 1 січня ніхто не потрапить в ситуацію, коли немає грошей або немає пацієнтів. План розрахований на те, що ми поступово зайдемо в цю реформу. Вже наступного тижня ми зустрінемося з усіма регіонами і розпочнемо імплементацію», - сказав Ковтонюк

Він додав, що протягом 10 днів МОЗ оприлюднить ключові дати, з яких розпочнуться ті чи інші процеси впровадження реформи.

Читайте також: Гройсман сказав, хто розповсюджує "жахи" про медреформу

Згідно з ухваленим 19 жовтня Верховною Радою законом про фінансові гарантії надання медичної допомоги, має докорінно змінитися система охорони здоров'я. У першому читанні депутати також проголосували за законопроект №6604, що забезпечує фінансування реалізації медичної реформи з державного бюджету.

Це означає, що з 2018 року в Україні починає працювати національна страхова система, яка буде покривати лікування кожного українця. Медична реформа розпочнеться зі змін фінансування первинної медичної допомоги.

Нова модель фінансування для закладів спеціалізованої та вискоспеціалізованої медичної допомоги запрацює з 2020 року. Проте у 2018-2019 року певні послуги будуть фінансуватися у рамках пілотних проектів.

Народні депутати внесли певні правки до початкового варіанту законопроекту №6327. Основні з них - це відмова від співоплат та міжнародних протоколів. Однак медики можуть використовувати міжнародні клінічні настанови, згідно з наказом МОЗУ №1422.

Як стверджують в МОЗ , співоплати є важливим фінансовим інструментом, що мав розширити доступ громадян до лікування. До цього питання уряд повернеться ближче до 2020 року, адже співоплати планувалося запустити разом з новою моделлю фінансування амбулаторного та стаціонарного лікування.

Також під час розгляду законопроекту була внесена правка, яка тимчасово протягом 2018-2019 років дозволяє Кабінету міністрів використовувати механізм субвенції, що дозволить уряду бути більш гнучким під час впровадження медичної реформи.

Приписна кампанія до сімейних лікарів розпочнеться не раніше, ніж Президент України підпише Закон «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». Про дату запуску Міністерство оголосить окремо.

Наразі Міністерство охорони здоров'я готує пакет нормативних документів, методичних рекомендацій та великий операційний посібник для місцевого самоврядування, лікарів та керівників медичних закладів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>