Україна має історичне право утверджувати національну мову – словацький експерт

Україна має історичне право утверджувати національну мову – словацький експерт

1137
Укрінформ
Без урахування історичного виміру боротьби за утвердження та розвиток української мови критикувати Україну за мовну політику є некоректним.

Таку думку в ексклюзивному коментарі власному кореспондентові Укрінформу у Брюсселі висловив президент Інституту суспільних проблем (м. Братислава) Григорій Месежніков.

«В історичному вимірі Україна довгий час перебувала у дуже несприятливій ситуації для розвитку своєї національної мови. Тому події в Україні навколо державної української мови слід оцінювати саме в такій історичній перспективі. Адже довгий час тривало придушення української національної мови на тлі русифікації. Більшість українців навіть не володіло рідною мовою», - переконаний словацький експерт.

Він наголосив, що без урахування цих обставин вирішувати мовну проблему в Україні просто некоректно.

Водночас Месежніков зауважив, що в самій Угорщині, яка виступає головним критиком мовної статті закону України про освіту, взагалі немає шкіл для дітей української (та й словацької) національності, де усі предмети вивчалися б рідною для них мовою.

При цьому він відзначив, що у Словаччині не спостерігається, принаймні у публічній площині та в ЗМІ, якихось негативних реакцій на мовну статтю українського закону про освіту.

Читайте також: Клімкін заявив у Бухаресті, що жодна румунська школа не буде закрита

«Як на мене, Словаччина не приєднається до цієї критики», - сказав політолог.

За даними Міністерства освіти України, у державі діють 735 шкіл для дітей з нацменшин. 400 тис. таких дітей вільно використовують свою рідну мову у повсякденному житті. Серед них, зокрема, 355 тис. 955 дітей навчаються російською, 16 тис. 139 – румунською, 16 тис. 20 – угорською, 2693 – молдавською та 1785 - польською мовою.

При цьому, як відзначається, нині діти нацменшин вивчають українську мову лише дві години на тиждень. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-