Нацполіція вилучає документи у двох благодійних фондах

Нацполіція вилучає документи у двох благодійних фондах

Оновлено
Укрінформ
Благодійний фонд "Пацієнти України" та благодійна організація "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ)" заявили про вилучення документів цих організацій поліцією згідно з ухвалою суду. 

Про це йдеться у повідомленні на сайті благодійної організації "Всеукраїнська мережа ЛЖВ".

"Сьогодні, 11 жовтня 2017 року, слідчі Головного управління Національної поліції України за погодженням Генеральної прокуратури України прийшли з ухвалою Печерського суду про вилучення документів з офісу БФ "Пацієнти України". Згідно з ухвалою суду, документи вилучаються в БФ "Пацієнти України" та БО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" для проведення позапланових податкових перевірок і ревізій, а також судово-економічної та судово-почеркознавчої експертиз", - йдеться у повідомленні.

Громадські організації стверджують, що Національна поліція та Генеральна прокуратура України звинувачують їхнє керівництво у присвоєнні коштів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

"Ми розцінюємо такі кроки правоохоронців виключно як тиск на пацієнтські антикорупційні організації. Наші організації постійно проходять аудит, а на сайтах у відкритому доступі є вся фінансова звітність організації. Нас підтримують найбільші міжнародні організації, тому відкриття кримінальних проваджень проти нас - це неприхована спроба залякати та паралізувати роботу наших організацій", - заявила виконавчий директор БФ "Пацієнти України" Ольга Стефанишина.

Крім того, в БФ "Пацієнти України" повідомили, що Глобальний фонд регулярно залучає зовнішніх аудиторів для підтвердження цільового використання коштів організації, і благодійні фонди регулярно проходять спеціальні перевірки аудиторських компаній на замовлення Глобального фонду. Наразі за результатами таких перевірок Глобальний фонд порушень не виявив, зазначається у повідомленні.

Активісти пов'язують такі кроки правоохоронців з тим, що саме ці організації займалися просуванням реформи державних закупівель ліків та передачі цієї функції міжнародним організаціям. Ця реформа, за підрахунками Рахункової палати України та антикорупційних організацій, щороку заощаджує Україні до 40% державного бюджету на закупівлю ліків.

Читайте також: НАБУ затримала заступника міністра оборони за підозрою в корупції

За словами представників Всеукраїнської мережі ЛЖВ, вони вже отримали копії 8 судових ухвал, відповідно до яких є також відкриті кримінальні провадження щодо організацій і в Службі безпеки України.

Кошти Глобального фонду в Україні отримують 588 організацій, в тому числі 354 лікувальні заклади (СНІД-центри, туберкульозні диспансери), 124 виправні заклади та 100 НГО.

Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією був заснований Організацією Об'єднаних Націй у січні 2002 року для покращення фінансування національних програм, спрямованих на боротьбу з цими захворюваннями, у країнах з недостатньою кількістю власних ресурсів.

У Нацполіції поки що цю інформацію не коментують і деталі справи не розголошують. Водночас у поліцї підтвердили, що разом зі слідчими Нацполіції і Генпрокуратури працюють співробітники СБУ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-