Українські активісти закликають Францію не відкривати "представництво ДНР"

Українські активісти закликають Францію не відкривати "представництво ДНР"

914
Ukrinform
Тридцять три громадські організації зі сходу України направили міністру внутрішніх справ Франції Жерару Коллону лист-звернення щодо створення російськими терористами "Репрезентативного центру Донецької народної республіки у Франції".

Лист на своїй сторінці у Facebook оприлюднив керівник організації "Пласт" у Краматорську Максим Потапчук.

"Ми – громадські організації, які щоденно працюють на Донбасі і приходять на допомогу населенню, що постраждало від війни. Ми з жахом дізналися про створення так званого Репрезентативного центру Донецької народної республіки у Франції після публікації інформації про нього в офіційному віснику Французької республіки", - йдеться у листі.

Звертаючись до міністра, підписанти заявили: "Ми хотіли б з цієї нагоди донести до Вас резолюції Парламентської Асамблеї ОБСЄ, прийняті в Мінську в липні 2017, в яких наголошується, що "нелегальні збройні формування в окремих районах Донецької та Луганської областей України" ... "вдаються до терористичних актів на території України". Окрім цього, в багатьох звітах задокументовані випадки дискримінації та застосування агресії проти українців та членів релігійних меншин з боку незаконних формувань Донецька та Луганська - так званих народних республік.

Члени громадських організацій просять французького посадовця "в рамках статті 212-1 кодексу внутрішньої безпеки звернутися до Кабінету міністрів, генерального прокурора та інших інстанцій з метою розпуску асоціації "Репрезентативний центр Донецької народної республіки у Франції", а також розпочати розслідування походження їхніх матеріальних ресурсів (згідно з матеріалами їхнього власного сайту, вони користуються послугами латвійського банку Rietumu, засудженого за відмивання грошей та несплату податків) і діяльності її членів, зокрема Юбера Фаяра, задіяного у 1998 році в нецільовому використанні коштів в рамках роботи в мерії міста Вітроля".

Читайте також: У Франції переобирають майже половину сенаторів

Активісти обіцяють надати будь-яку інформацію для допомоги французькому слідству.

Автори листа також нагадали, що днями партнери російських терористів зробили заяву про відкриття в Марселі "представництва", або "Репрезентативного центру Донецької народної республіки у Франції" 25 вересня 2017 року.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство закордонних справ Франції звернулося до прокурора країни з приводу запланованого на 25 вересня відкриття в Марселі "представницького центру ДНР у Франції". Повідомлялося також, що так званий представницький центр "ДНР" зареєстрований у статусі громадського об’єднання, що, згідно з законом, не вимагає попереднього дозволу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-