В Україні хочуть створити реєстр донорів органів

В Україні хочуть створити реєстр донорів органів

1622
Укрінформ
Міністерство охорони здоров'я та Громадська рада при МОЗ розроблять реєстр донорів.

Про це заступник міністра Олександр Лінчевський написав в авторській колонці на "Українській правді".

"МОЗ України спільно з Громадською радою при МОЗ України працюють над розробкою реєстру донорів, щоб кожен, хто усвідомив готовність стати донором органів, міг зареєструватися та підтвердити цей статус", - повідомив Лінчевський.

Так, за даними дослідження соціологічної групи "Рейтинг", які навів заступник міністра, 63% респондентів підтримують право людини на пожертву своїх органів після смерті для проведення трансплантації іншим людям.

За словами Лінчевського, кожен донор органів може врятувати життя до вісьмох осіб, втім таке рішення повинно бути усвідомленим.

Читайте також: Супрун анонсувала масштабний проект з трансплантації нирки

"Трансплантація – це цивілізаційний стрибок для суспільства. Тому показник у 63% – це дійсно позитивні зрушення у напрямку усвідомлення громадянами нашої країни усієї важливості трансплантації", - написав заступник міністра.

За даними Міністерства охорони здоров'я, у 2016 році в Україні на 1 млн населення припадало 0,2 трупних донора, тоді як у розвинених країнах - 14-39 трупних донорів. На сьогодні в Україні виконують операцій з трансплантації органів на 10% менше від реальної потреби.

Як повідомлялося, з 2018 року в Україні стартує пілотний проект з трансплантології. В проекті бюджету на ці цілі закладено 112 млн грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-