Нацполіція хоче більш жорсткого покарання для

Нацполіція хоче більш жорсткого покарання для "мінерів"

Інфографіка
555
Укрінформ
Відповідальність за неправдиві повідомлення про замінування необхідно посилити.

Про це заявив перший заступник голови Національної поліції В’ячеслав Аброськін, повідомляється на сайті Нацполіції.

"Рекомендував би "політичним діячам" висловити свою занепокоєність через внесення змін задля посилення відповідальності за такі злочини. Оскільки основною метою таких протиправних посягань є створення обстановки загального страху, невпевненості та безпорадності, що викликає недовіру до органів влади, породжує паніку, а тим самим порушує безпеку суспільства. Не можна недооцінювати цього, особливо в час, коли у нашій країні йде війна з окупантом", – підкреслив Аброськін.

За його словами, особлива небезпека подібних злочинів полягає в тому, що для реагування на них витрачаються значні ресурси: залучається велика кількість працівників поліції, ДСНС, медиків та інших профільних служб, при цьому працівники екстрених служб відволікаються від виконання своїх безпосередніх функціональних обов'язків, ставлячи під загрозу життя тих, кому насправді необхідна їх допомога.

Читайте також: Поліція розкрила за добу три "замінування"

За даними Аброськіна, за останні п’ять-шість років кількість неправдивих повідомлень про замінування значно зросла. Зокрема, у 2012-2013 роках до поліції надходило близько 200 таких викликів упродовж року. Водночас у 2014-2016 кількість таких повідомлень зросла більш ніж у чотири рази та сягає понад 800 повідомлень.

"Можна зробити висновок, що стрімке зростання цього показника відбулось у 2014 році, саме у той період, коли в Україні розпочались суспільно-політичні зміни та збройне протистояння на сході держави", – зазначив Аброськін.

Він додав, що за 8 місяців 2017 року найбільше таких повідомлень зареєстровано у місті Києві (96), а також Одеській (87), Дніпропетровській (48), Харківській (28), Львівській (26) та Херсонській (22) областях.

Перший заступник голови Нацполіції уточнив, що з початку 2017 року поліцією вже направлено до суду 57 справ цієї категорії злочинів, а у 183 випадках кримінальні провадження завершено.

Згідно зі статистикою, найчастіше об’єктами "мінерів" ставали адмінбудівлі органів влади (146 фактів), приміщення транспортної інфраструктури (46) і заклади торгівлі (29). Крім того, надійшло 76 повідомлень про "замінування" інших об’єктів інфраструктури.

Фото: lifedon.com.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-