Справа Коцаби: суддя узяв самовідвід

Справа Коцаби: суддя узяв самовідвід

Укрінформ
Суддя апеляційного суду Івано-Франківської області, у якому сьогодні відбулося чергове засідання у справі журналіста Руслана Коцаби, узяв самовідвід. Про відвід судді клопотав і захист обвинуваченого.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу із залу суду.

"Колегія суддів вважає, що заяву обвинуваченого про відвід судді та заяву судді про самовідвід з метою усунення будь-яких сумнівів у неупередженості судді Кукурудза слід задовільнити", - йдеться в рішенні суду.

Головуючий суддя Кукурудз у своїй заяві підтвердив, що знайомий з Коцабою 25 років і перебуває з ним у приятельських стосунках. 

Адвокат Коцаби Тетяна Монтян заявила в суді, що СБУ вже пред'явило судді Кукурудзу фото, на яких він разом із підсудним на спільній риболовлі, весіллі тощо. Адвокат стверджує, що у такий спосіб здійснюється тиск на суддю.

Читайте також: Справа Коцаби: прокуратура домоглася відводу судді

Після перебування у нарадчій кімнаті суд задовільнив ці заяви.

Сьогодні Апеляційний суд в Івано-Франківській області повернувся до розгляду справи блогера та журналіста Руслана Коцаби. Суть позову – перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань.

Варто зазначити, що це вже другий відвід судді у справі Коцаби.

Руслан Коцаба у лютому 2015 року був ув'язнений в рамках запобіжного заходу за підозрою у державній зраді та перешкоджанні діяльності ЗСУ. 12 травня 2016 року рішенням Івано-Франківського міського суду він був засуджений до 3,5 років позбавлення волі. Суд не побачив у діях підсудного державної зради, але кваліфікував їх за ст. 114-1 КК України (перешкоджання законним діям Збройних сил України в особливий період). Його адвокат Тетяна Монтян оскаржила вирок.

14 липня 2016 року апеляційний суд Івано-Франківської області, розглядаючи підготовлену адвокатом апеляційну скаргу Коцаби, визнав його невинним за всіма пунктами звинувачення, повністю виправдав і звільнив з-під варти в залі суду, однак прокуратура подала касаційну скаргу. 1 червня 2017 року Вищий спеціалізований суд задовольнив скаргу прокуратури та скасував виправдувальне рішення стосовно Коцаби.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-