Міносвіти проти скорочення стипендій�

Міносвіти проти скорочення стипендій

808
Ukrinform
Міністерство освіти і науки виступає проти скорочення кількості отримувачів стипендій у вишах.

Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, йдеться у повідомленні прес-служби МОН, яке є у розпорядженні Укрінформу.

«Сьогодні, коли немає настільки розвиненого ринку праці, щоб студент міг легко знайти роботу і паралельно навчатися, - очевидно, що ми повинні зберігати той рівень стипендіального забезпечення, який є в Україні», - зазначила Гриневич.

Вона підкреслила, що в Україні студентам складно знайти погодинну роботу, на відміну від західних країн, тому зменшення кількості стипендіатів є недоцільним, оскільки буде демотивувати студентів здобувати вищу освіту.

«Якщо, наприклад, в західних країнах студенти можуть з легкістю отримати погодинну роботу, тому що є велика пропозиція для того, щоб вони могли суміщати роботу з навчанням, - то в Україні таких пропозицій небагато. Більшість українських студентів-програмістів починають працювати вже з другого курсу. Оскільки це дистанційна робота, є можливість спланувати свій час. Для студентів інших спеціальностей знайти погодинну роботу важко», - пояснила Гриневич.

Як повідомлялося, з 1 січня 2017 року була введена рейтингова система отримання стипендій. Наразі 50% студентів вищих навчальних закладів отримують стипендії: 43% - академічні та 7% - соціальні. 

Читайте також: Гриневич заявляє, що оклад вчителя буде не меншим 9600 гривень

Окрім того, Кабінет міністрів затвердив розмір мінімальної академічної стипендії для вишів III-IV рівня акредитації на рівні 1100 грн, а розмір підвищеної стипендії становить 1600 грн, тобто на рівні прожиткового мінімуму. Також на педагогічних, природничо-математичних й інженерно-технічних спеціальностях розмір стипендії - 1400 грн, а підвищеної стипендії - близько 2 тис. гривень.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-