Януковичу і Лавриновичу повідомили про підозру у захопленні державної влади

Януковичу і Лавриновичу повідомили про підозру у захопленні державної влади

Укрінформ
Екс-президенту України Віктору Януковичу та екс-міністру юстиції Олександру Лавриновичу повідомлено про підозру у вчиненні дій, спрямованих на захоплення державної влади.

Про це заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко у Фейсбуці

«На підставі зібраних доказів повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади - ред.) Кримінального кодексу України екс-президенту В.Януковичу та екс-міністру юстиції О.Лавриновичу у вчиненні спільно з іншими особами захоплення державної влади, у тому числі шляхом вжиття заходів до незаконної, без рішення єдиного органу законодавчої влади в Україні - Верховної Ради України, зміни діючої Конституції України через внесення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів тексту Конституції України в редакції 1996 року та її офіційної публікації», -  повідомив Луценко.

Він нагадав, що Департаментом спеціальних розслідувань ГПУ розслідується справа Конституційного перевороту 2010 року, який привів до захоплення державної влади шляхом розширення у неконституційний спосіб повноважень президента України за рахунок звуження ролі та повноважень парламенту і уряду.

Читайте також: Швейцарська прокуратура знає про "золото Януковича" - DW

Як повідомив в інтерв'ю Укрінформу екс-суддя Конституційного суду Віктор Шишкін, після рішення КСУ про відміну Конституції 2004 року про перехід до старої редакції Основного Закону повинен був прийняти президент або міністр юстиції. Зокрема, тодішній міністр юстиції Лавринович   надрукував в «Офіційному віснику України» (видання Мін'юсту - ред.) Конституцію в редакції 1996 року. Таким чином було узаконено рішення КСУ про відміну Конституції в редакції 2004 року

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-