Кожен українець зможе порахувати свою пенсію. Рева назвав формулу

Кожен українець зможе порахувати свою пенсію. Рева назвав формулу

6177
Укрінформ
Міністр соціальної політики Андрій Рева стверджує, що пенсійна реформа дозволяє кожному вже зараз дізнатися розмір власного пенсійного забезпечення.

Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

"Формула, по якій розраховуватимуть пенсії, не є складною, проте потрібно знати складові цієї формули - кількість років страхового стажу та показник, пов'язаний з індивідуальною заробітною платою, які достатньо просто підставити у формулу та отримати в результаті розмір своєї пенсії", - пояснив Рева.

Так, зазначив він, якщо порахувати тривалість страхового стажу не є проблемою, то коефіцієнт заробітної плати вимагає окремої уваги, адже розмір зарплати працівника та середньої зарплати по країні змінювалися з часом.

"Для людей, які працювали до та після 2000 року, існують різні методики обчислення індивідуального коефіцієнту заробітку, адже навіть грошові одиниці були різні. Тому порівнюється заробітна плата по кожному місяцю з середньою заробітною платою в ті місяці по країні. Таким чином, виводиться коефіцієнт, який є унікальним для кожного громадянина", - пояснив Рева.

Читайте також: Реформа скоротить перелік осіб, які мають право на дострокову пенсію – Рева

Він наголошує, що вирахувати самому цей коефіцієнт складно, проте можна звернутися до органів Пенсійного фонду, у розпорядженні яких є відповідні дані для кожного українця, та дізнатися, як саме збільшиться розмір пенсії після проведення реформи.

Як повідомлялося, формула розрахунку пенсійного забезпечення після проведення пенсійної реформи буде такою: розмір пенсії = Сз х Ікз х Кс, де Сз - розмір середньої заробітної плати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії; Ікз - індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (співвідношення розміру отримуваної зарплати по відношенню до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески - цю інформацію кожен може отримати у будь якому відділенні Пенсійного фонду); Кс - коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки одного року страхового стажу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-