Укрзалізниця: 62% пасажирських вагонів - без кондиціонерів

Укрзалізниця: 62% пасажирських вагонів - без кондиціонерів

1911
Ukrinform
В Укрзалізниці повідомили, що 62% пасажирських вагонів не обладнані системами кондиціонування повітря.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

"Враховуючи аномальну спеку, можливий дискомфорт під час подорожі, закликаємо пасажирів уникати тривалого перебування на сонці перед подорожжю, при наявності хронічних захворювань обов'язково мати при собі звичні ліки, рекомендовані лікарем, вживати достатню кількість води, а в разі погіршення самопочуття негайно звертатися до провідників", - радять в Укрзалізниці.

У повідомленні зазначається, що влітку пасажирів обслуговують 3100 пасажирські вагони, з яких обладнані системою кондиціонування повітря тільки 38% - це 1168 вагонів. Майже у всіх плацкартних вагонах системи кондиціонування повітря не передбачені конструкційно.

"Подорож у плацкартах, не обладнаних кондиціонером, менш комфортна, але вона має і відповідну вартість. Більше того, існує об'єктивна причина такої ситуації з пасажирським рухомим складом - невиконання статті 10 Закону України "Про залізничний транспорт". Згідно з цим законом будівництво і реконструкція магістральних залізничних ліній, об'єктів мобілізаційного призначення, придбання залізничного рухомого складу для перевезень пасажирів у поїздах далекого слідування та місцевого сполучення повинно здійснюватися в установленому порядку за рахунок коштів державного бюджету. За період незалежності України з держбюджету кошти на оновлення рухомого складу не виділялися", - пояснили ситуацію в прес-службі.

Читайте також: Ремонтники відхрещуються від поламаного кондиціонера у вагоні Климпуш-Цинцадзе

У повідомленні вказується, що за останні 25 років придбано 583 вагони за власні кошти Укрзалізниці. Робота з оновлення парку почалася з кінця минулого року і триває досі.

"У цьому році ПАТ "Укрзалізниця" оновить парк пасажирських вагонів на 203 одиниці. З них буде закуплено 50 нових вагонів і 153 одиниці - модернізовано капітально-відновлювальним ремонтом. Причому всі модернізовані і придбані вагони вже обладнані системами кондиціонування повітря", - підкреслили в компанії.

Також "УЗ" попередила про можливі затримки потягів через застосування обмеження швидкості через перегрів шляхів. З початку серпня було застосовано близько 350 таких обмежень.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів 9 серпня звільнив Войцеха Балчуна з посади голови правління ПАТ "Укрзалізниця" і призначив Євгена Кравцова т.в.о. керівника компанії.

Раніше віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила про непрацюючий кондиціонер у плацкартному вагоні.

Після цього Укрзалізниця заявила про розрив контракту з компанією, відповідальною за ремонт пасажирських поїздів - Дніпровагонбудом - за неякісний ремонт кондиціонерів у вагонах. Однак, як виявилося після проведеної експертизи, Дніпровагонбуд не несе відповідальності за поламку - причиною несправності стало потрапляння стороннього предмета.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-