Торговці людьми вивезли до Британії понад 200 українців - Слободян

Торговці людьми вивезли до Британії понад 200 українців - Слободян

2982
Ukrinform
Понад 200 громадян України стали жертвами міжнародної мережі торгівлі людьми: українців, які приїхали до Польщі та Литви, вивозили для примусової праці у Велику Британію.

Про це сказав у п'ятницю помічник голови Державної прикордонної служби Олег Слободян на прес-конференції в Укрінформі

"Загалом цей канал був організований учасниками з кількох країн, діяв з 2012 року. Є підстави говорити про те, що понад 200 людей стали жертвами організаторів саме цього каналу. Але, на жаль, далеко не всі хочуть співпрацювати зі слідством. Робота у цьому напрямку триває", - сказав Слободян.

За його словами, "живий товар" з України переправляли до Великої Британії, де довірливих громадян використовували для роботи на сільськогосподарських підприємствах. "Фактично йдеться про рабство у ХХІ сторіччі, коли людей обманювали, користуючись їхнім прагненням допомогти своїм сім’ям та заробити гроші, відправляли у рабство до інших країн. Вони легально в'їжджали на територію Польщі, але там пособники з інших країн підшукували для них документи зі схожою зовнішністю і потім трьома маршрутами переправляли до Великою Британії", - сказав помічник голови ДПСУ.

Читайте також: У Литві розкрили мережу торгівлі людьми: українців продавали у Британію

Слободян підкреслив, що це була не перша міжнародна операція з ліквідації каналу торгівлі людьми, участь у якій брала Держприкордонслужба.

"Загалом, якщо говорити про торгівлю людьми, то це поширене явище для України. Тільки цього року ДПСУ спільно з Національною поліцією та колегами з інших країн ліквідувала вже 11 каналів незаконної торгівлі людьми, 12 злочинців затримано, і зараз у розробці знаходиться ще вісім каналів незаконної торгівлі людьми, і про них ми будемо звітувати пізніше", - запевнив він.

Як повідомлялося напередодні, литовські прикордонники із закордонними колегами розкрили міжнародну мережу торгівлі людьми. В ході розслідування встановлено, що українців, які приїхали в Литву, збиралися вивозити для примусової праці у Велику Британію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-