Дітям загиблих журналістів призначили президентські стипендії

Дітям загиблих журналістів призначили президентські стипендії

1330
Ukrinform
Кабінет міністрів України ухвалив проект указу Президента України про призначення стипендій Глави держави дітям журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням службових обов’язків.

Таке рішення було прийняте на засіданні в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За пропозицію Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, цей проект документа був ухвалений без обговорення, відповідно до параграфа 21 регламенту Кабінету міністрів.

Як пояснив голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, проект указу передбачає призначення на новий річний термін стипендій дочці редактора редакції телебачення телерадіокомпанії Міністерства оборони України «Бриз» Дмитра Лабуткіна, дочці фотокореспондента газети «Сегодня» Сергія Ніколаєва, які загинули 2015 року в зоні АТО при виконанні службових обов’язків, та синові журналіста газети «Вести» В’ячеслава Веремія, який був убитий під час протистояння на Майдані 19 лютого 2014 року.

Читайте також: У Маріуполі виділили 206,4 тис. грн на підтримку обдарованих дітей - міськрада

Згідно з указом Президента «Питання соціального захисту дітей журналістів, які загинули або стали інвалідами у зв'язку з виконанням службових обов'язків» стипендії призначаються і виплачуються дітям до 18 років, а дітям-інвалідам - до 23 років. У разі коли діти навчаються за денною формою у навчальних закладах, стипендії виплачуються до закінчення навчання, але не більш як до досягнення ними 23 років.

Стипендії призначає Глава держави за поданням Кабінету міністрів України. Пропозиції щодо призначення стипендій подаються до уряду Державним комітетом телебачення і радіомовлення разом із Національною спілкою журналістів України або з громадськими організаціями журналістів. Стипендія призначається строком на один рік і виплачується щомісяця у розмірі 1,5 прожиткового мінімуму на одну особу, встановленому законом.

Виплата державних стипендій дітям журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням службових обов’язків, забезпечуватиметься коштом асигнувань, передбачених Держкомтелерадіо за бюджетною програмою  «Державні стипендії видатним діячам інформаційної галузі, дітям журналістів, які загинули або стали інвалідами у зв’язку з виконанням службових обов’язків та премії в інформаційній галузі».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-